Melkus přiveze do Monaka dvě ostré verze RS2000

14. 4. 2011 • Novinky

Nepříliš známý německý malosériový výrobce sportovních vozů Melkus SportWagen GmbH, si připravil pro Top Marques show, jež se odehraje příští víkend v Monaku, dvě ostré verze svého modelu RS2000.

A čím se vyznačují? Především nízkou pohotovostní hmotností, která se pohybuje pod hranicí jedné tuny. Verze GT i silnější GTS jsou poháněny blíže nespecifikovaným dvoulitrovým čtyřválcem od „známého německého výrobce“. Že, by Volkswagen?  A nyní se podíváme blíž na verzi GT.

Tu pohání již zmíněný přeplňovaný dvoulitr o maximálním výkonu 221kW (300 koní). Silný motor v kombinaci s nízkou hmotností tak zaručuje výborné dynamické schopnosti celého vozu a skvělý jízdní požitek. GT dokáže zrychlit z nuly na 100km/h za čas 4,5 vteřiny.

To silnější verze GTS nabídne výkon dokonce 257kW (350 koní) a maximální rychlost rovných 300km/h. Zrychlení  z nuly na 100km/h se pak odehraje za 3,9 vteřiny.

Při výrobě vozu byl ve vysoké míře použit karbon. Díky tomu nalezneme uhlíkové vlánka na předním spojleru, zadním křídle, difuzoru a také na bočních nasávacích otvorech. Díky brzdám AP performance, je vůz přímo předurčen pro dovádění na okruzích. O stabilitu v zatáčkách se pak stará sportovní podvozek a závodní pneumatiky usazené na 19″ ráfcích.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz