Nové Audi Q3 oficiálně!

13. 4. 2011 • Novinky, Videa

Jsou tomu již téměř čtyři roky, kdy nám automobilka Audi poprvé ukázala koncept kompaktního městského crossoveru. Šlo o velmi atraktivní vůz, jež by se stal vstupní branou mezi prémiové SUV. A tento týden byla představena finální podoba tohoto vozu. Zatím však pouze na fotografiích a propagačním videu.  Oficiální premiéra se odehraje na autosalonu v Šanghaji.

YouTube Preview Image

To, že se jedná o další z modelů Audi, bezpečně poznáme již na první pohled. Přední části vozu dominuje tradiční maska single-flame, kterou doplňují bi-xenonové světlomety s integrovanými trubicovými LED diodami pro denní svícení. Automobil o rozměrech 4,39m na délku, 1,83 na šířku a 1,60m na výšku nabízí atraktivní karoserii se svažující se střechou a krátkým zadním převisem. Zadní část vozu odkazuje na větší sourozence Q5 a Q7. Nalezneme zde opět svítilny složené z diod, jež jsou stejně jako ty přední, trubicové.

I uvnitř na nás dýchne atmosféra prémiového automobilu. Všechny plasty jsou měkčené, slícování precizní a ergonomie jako vždy, na vysoké úrovni. Kromě dostatečného prostoru pro nohy cestujících na zadních sedadlech, se může Q3 pochlubit i solidním zavazadlovým prostorem o velikosti 460l, jež se zvětší po sklopení zadních sedaček na hodnotu 1365l. Na seznamu příplatkové výbavy nechybí kožené čalounění, vyhřívaná sedadla, hliníkové obložení palubní desky, či LED osvětlení interiéru. Audi si své zákazníky bude hýčkat také audio systémem BOSE se 14-ti reproduktory, palubním systémem MMI se 7“ displejem a GPS navigací a také prosklenou panoramatickou střechou.

Motorová paleta bude postavena především na dvoulitrových čtyřválcích. Benzinovou část bude zastupovat 2,0 TSFI a výkony 125kW (168 koní) a 155kW (208 koní).  Pokud jste příznivci vznětových agregátů, tak právě pro Vás bude nejvhodnější volbou dvoulitrové TDI, které vyvine maximální výkon 130kW (174 koní).

Později také přibude varianta s výkonem 103kW (138 koní). Přestože se to může zdát na vůz kategorie SUV, navíc v prémiové třídě jako podprůměrný výkon, tak vězte, že Vám i přesto nabídne Q3 solidní dynamiku a výbornou spotřebu 5,2l/100km v kombinovaném cyklu.

Audi Q3 by se mělo začít prodávat o prázdninách s cenami začínajícími na částce 29.900 Euro u našich západních sousedů.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz