Geely Emgrand EC6-RV – klon MINI?

13. 4. 2011 • Novinky

Návštěvníci haly W2 na šanghajském největším automobilovém výstavišti Shanghai New International Expo Center (SNIEC) se mohli pozastavit nad novým čínským „MINI Cooperem“, přesněji řečeno nad Geelym Emgrand EC6-RV.

Pokud ve Vás fotografie vyvolá pocit až nápadné podobnosti s MINI, vězte, že ne náhodou. Domněnkám nahrávají i vnější rozměry, šířka a výška je totožná. Geely je o 100 mm delší a disponuje také delším rozvorem náprav o 6 mm (2 467 mm). Proporce jsou tedy téměř shodné, čínská automobilka se snažila odlišit od svého „vzoru“ různými stylistickými prvky, například silnými prahy vystupující a splývající s prolisem zadního blatníku. Přední světlomety jsou protáhlého tvaru,  zpětná zrcátka pro změnu oválná a C sloupek je poněkud silnější. Detailů je samozřejmě více. Pokud se na Geely zadíváte déle, možná v něm najdete inspiraci i jiných značek. Někdo v něm může najít prvky nového Citroenu C3 nebo Suzuki Swift.

Geely vystavil vůz s přeplňovanou zážehovou třináctistovkou. Nabídka převodového ústrojí zatím obsahuje dvouspojkový automat nebo 6-stupňovou manuální převodovku. I zadní náprava bude jiná, multi-link zřejmě nahradí jednodušší náprava. Přední by ale měla zůstat věrná systému McPherson.

Více informací ze Šanghaje se dozvíme příští týden, navíc se odhalí i další novinky z Číny. Jak je na tom vůz s kvalitou nelze zatím hodnotit, ale obecně vzato se všechna čínská auta těm evropským co do kvality ani nepřibližují. Už jen vzhledem k faktu „kopírování“ jiných značek a velmi nepříznivým výsledkům crash testů předchozích modelů tomu zřejmě v nejbližší době nebude jinak. I když možné je vše.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz