Seznamte se, nový Ford Ranger!

12. 4. 2011 • Novinky

Na světě je mnoho věcí, které si vybavíme po vyslovení nějakého známého slova. Například když se řekne Porsche, tak všem automaticky vyskočí 911. Když se řekne James, všem se vybaví Bond. A co se vybaví člověku po slovech ranč, kovboj a Amerika? Divoký mustang? Možná. Ale také pick-up! A ty ke Spojeným státům patří stejně jak mustangové.  A jeden takový pick-up se právě představil na veletrhu užitkových vozidel v britském Birminghamu. Nese hrdé jméno Ranger a není vyráběn nikým jiným než automobilkou Ford. A my si nyní představíme verzi, jež se bude prodávat v Evropě.

Na výběr bude mezi dvěmi pohonnými jednotkami. Ta slabší bude mít objem 2,2litru a výkon 110kW (150 koní). Mnohem důležitější je však hodnota kroutícího momentu a ten je v tomto případě 375Nm. Komu se to však zdá málo, může si vybrat silnější agregát s objemem 3,2litru a výkonem 147kW (200 koní) a kroutícím momentem 470Nm. Oba motory mohou být propojeny jak se šesti-stupňovou manuální, tak automatickou převodovkou.

Všechny nové Rangery jsou vyvinuty tak, aby byly schopné jízdy v těžkém terénu a aby si přesto zachovaly své užitné schopnosti. Nová generace se také vyznačuje tím, že chrání posádku bezpečnostními prvky, které byly minulé generaci zapovězeny. Ať už je jedná o kolenní či hlavové airbagy. Dále vedle nových a úsporných motorů zaujme vůz také svým atraktivním vzhledem, komfortním interiérem, ve kterém nechybí klimatizace, vyhřívaná sedadla a GPS navigace.

Zákazník má možnost výběru ze tří provedení interiéru, jež oplývá bohatým úložným prostorem. Například schránka před spolujezdcem je schopna pojmout notebook o velikosti 16“. Nenechte se ovšem zmást moderní kabinou. Vůz je pořád hlavně pracovní nástroj. Tomu také odpovídá 1.333kg nákladu, jež je možno složit na korbu. Za automobil je také možno připojit přívěs o celkové váze 3.350kg.

Ranger je nabízen jako dvou-dvéřový Single Cab, čtyř-dvéřový double Cab a jako čtyř-dvéřová kabina s proti sobě otevíranými bočními dveřmi.

Ford Ranger se objeví v prodejí u všech dealerů Ford během letošního léta.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz