mercedes GLA

Mercedes-Benz Concept GLA oficiálně v Šanghaji + Video

18. 4. 2013 • Novinky

Mercedes přiveze do Šanghaje koncept nového CUV s názvem GLA. A půjde o vůz nabitý technologiemi které jinde nenajdete.

Pod kapotou bude mít přeplňovaný dieselový čtyřválec o objemu 2 litry s výkonem 208 koní a kroutícím momentem 350 Nm. Převodovka bude klasický dvojspojkový 7G tronic a poháněna budou všechna kola. Jde zatím jenom o koncept, testovací zamaskované kusy ale již byly spatřeny na běžných silnicích, sériová výroba tak nebude daleko. Jak je u mercedesu zvykem, za příplatek dostanete zajímavé věci do výbavy.

Nejvíce pozornosti budou asi poutat nové přední světlomety. Jsou založeny na laserové technologii a umožňují promítat jakýkoliv obraz! Stuttgartský výrobce tvrdí, že dokáží přehrát video dle vašeho výběru. A aby bylo čím natáčet, na střešní nosič jsou upevněny dvě kamery, které mohou snímat své okolí během jízdy. A jestli vám to nestačí, můžete je sundat a vzít sebou do divočiny. Je to naprosto průlomová technologie dosud v automobilovém průmyslu neviděná, nechci ale vědět kolik bude stát náhradní světlomet.

Interiér nabízí kombinaci ručně sešívané kůže a kovu inspirující se v tradičních modelech z dřívějších let. Do sériové podoby se ale nejspíš dostane poněkud skromnější řešení. Po premiéře v Číně se pravděpodobně dozvíme datum uvedení do prodeje a ceny pro zákazníky. Po modelu CLA s vynikající aerodynamikou tak jde o další vůz s technikou hodnou nejstaršího výrobce aut na světě.

YouTube Preview Image .

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz