mini_jcw_stage_wide_a0243788-jpg-asset-1515521836608

MINI s výkonem přes 300 koní? Téměř realitou

12. 2. 2019 • Novinky

S blížícím se uvedením modernizované dvojice MINI Countryman a Clubman na svět prosákla informace, že Britové do svých největších modelů použijí pohonnou jednotku z BMW X2 M35i. A to by bylo hodně fajn!

Automobilka by si podle vyjádření šéfa marketingu v Severní Americe, Pata McKenna přála, aby jak MINI Countryman, tak Clubman stále zůstaly především zábavnými stroji, které bude radost řídit.

V budoucnu o hodně rychlejší

V nejsilnějších provedeních se proto nejspíš dočkáme velmi zajímavých věcí. Řeč je samozřejmě o modelech s přídomkem Johh Cooper Works, které patří k tomu nejostřejšímu, co automobilka nabízí a v současnosti dosahují reálného výkonu okolo 230 koní.

Přechod k jednotce B48A20T1 však znamená, že celkový výkon poskočí až na 305 koní v širokém rozmezí 5000 až 6250 otáček, zatímco točivý moment se posune na hodnotu 450 N.m. Samozřejmostí bude pohon všech kol a osmistupňová automatická převodovka Aisin, která si se zde použitým pohonem xDrivem preferujícím přední nápravu nebývale rozumí.

Bude i samosvor!

Modely John Cooper Works, krátce JCW, budou mít dále také upravené řízení, tužší podvozek a samozřejmě větší brzdy. Hlavním lákadlem bude i samosvorný diferenciál typu Torsen, který agilitu vozů ještě nadále vylepší.
Zda se nová informace potvrdí, se dozvíme už příští měsíc, kdy budou oba dva modernizované modely představeny. Pevně věříme, že ano!

.

« »

MENU