51604154_937080329827627_8815516006781812736_n

Tesla vyslyšela zákazníky. Nabídne „Psí mód“

12. 2. 2019 • Novinky

Americká automobilka multimiliardáře Elona Muska, je zvyklá dělat věci po svém a proslavila se nejenom úspěšností svých elektromobilů, ale také nekonvenčním přístupem, při němž naslouchá svým zákazníkům

A tak vznikl nový mód. Ten dostane každý model automobilky Tesla vyrobený od října roku 2016, neboť bude součástí poslední aktualizace pro nejnovější modely. A čím že je tak speciální?

Nový mód se jmenuje jednoduše – Enhanced = rozšiřující. Velmi rychle se pro něj ale vžil termín „Dog mode“, tedy „Psí mód“. Nová aktualizace vznikla na popud zákazníka Joshe Atchleyho, který ze svého twitterovém účtu vnukl Elonu Muskovi myšlenku. A on ji, jak to velmi často dělává, vyslyšel.

Už se neuvaří

V nápadu přímo stálo, že by bylo super, kdyby Tesla dostala mód, díky němuž by majitelé mohli své chlupaté mazlíčky nechat v autě, zatímco jdou třeba nakoupit. V autě by po dobu stání hrála příjemná hudba, běžela zapnutá klimatizace uchovávající pokojovou teplotu, aby mazlíčkům nebylo horko a na centrálním displeji stál nápis – „Nebojte, jsem v pořádku, můj majitel se za chvilku vrátí.“ A tak se také stane.

Součástí nové aktualizace pak bude ještě takzvaný „Senty mode“. Toto vylepšení dále ještě zdokonalí systém parkovacích kamer, které budou nově na displej přenášet 360stupňový pohled na auto po celou dobu parkování. Ano, i toto byl nápad jednoho ze zákazníků, který si na Twitteru posteskl, že si odřel auto při parkování.

Tak třeba jednou, v rámci nové aktualizace softwaru, přijde i toaleta. To aby si mazlíčci při čekání mohli rovnou i odskočit…

.

« »

MENU