ferrari-458_key_9

Modernizované Ferrari 458 Italia dostane turbo a více výkonu

7. 8. 2014 • Novinky

Začalo to californií T a skončí to bůhví kde. Zatím se nám ale zamlouvají důsledky toho, kam to směřuje. Mluvím teď o přeplňování pro moderní vozy Ferrari a právě California ukázala, že to nemusí být nutně na škodu. Když pominu původní povrchní důvody, jako jsou nižší spotřeba paliva a méně emisí CO2, vyjde nám mnohem vyšší výkon a kroutící moment, a těchto dvou veličin je jenom málokdy příliš mnoho.

Příští rok se má v Ženevě představit modernizovaný nástupce námi oblíbeného modelu 458 Italia. A díky upravenému názvu M458-T už tušíme, o co tady půjde. Jenom pro připomenutí uvádím, že aktuální verze má pod kapotou atmosféricky plněný osmiválec o objemu 4,5 litru a s výkonem 570 koní. Ve své době to byla pořádná nálož výkonu, jenže potom přišlo Lamborghini se svým Huracánem s desetiválcem pod kapotou produkujícím 610 koní a Ferrari bylo najednou pozadu. To se však brzo změní, M458-T bude totiž mít podle uniklých informací až 679 koní (500 kW).

Ano vidíte správně, jde o neuvěřitelný výkon v této třídě vozů, a to ještě ani neznáme kroutící moment. Je tak opodstatněné očekávat, že staré údaje akcelerace na 100 km/h za 3,6 vteřiny a maximální rychlost 315 km/h budou minulostí. Dá se předpokládat i pokles kombinované spotřeby, která nyní činí tabulkových 13,3 l / 100 km (z vlastní zkušenosti říkám, že jde o naprosto nereálný údaj).

Nebyl by to ale pořádný facelift bez alespoň kosmetické úpravy vzhledu. Čekejte tak přepracované přední i zadní partie s jinými LED světly. Upravená bude i aerodynamika, z části i kvůli přeplňování. V interiéru pak pravděpodobně najdeme převzatý audiosystém Harman Kardon z Californie T s podporou Apple CarPlay.

 

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/