3-22

Nejrychlejší Škoda Octavia II Scout má 350 koní a stovku pod 5 sekund

4. 11. 2017 • Zábava

Nemůžete se rozhodnout, zda-li si pořídit rychlou Octavii RS nebo schopnější Scout? Už nemusíte, máme pro vás řešení. Co tak obojí dohromady? Pod kapotou bije čtyřválcové srdce 1.8 TSI, které standardně produkuje výkon 118 kW a točivý moment 250 Nm. Už v sériovém provedení není žádný šnek, stovku zvládá za 8.4 sekundy a rozjede se na 211 km/h. Jednomu bulharskému majiteli to však nestačilo a ze svého Scouta udělal takové RS do “terénu”.

K motoru přidal turbodmychadlo KO4-064 z Audi S3, novou řídící jednotku, nerezový výfuk a spoustu dalšího. Výsledkem je výkon 350 koní a krouťák 470 Nm. Síla putuje přes šestistupňový manuál na všechna čtyři kola a zrychlení z nuly na stovku by mělo zabrat necelých 5 sekund. Maximální rychlost se posunula na 250 km/h. Z těchto rychlostí vás zastaví brzdy také původem z Audi RS3 a s trochou cviku by se mohlo jednat o pořádně rychlé auto. Zda-li jsou nějaké změny provedeny i na podvozku, nevíme.

Uvnitř je to, až na velký displej přidělaného informačního systémů s Androidem, klasický Scout. Moc změn neproběhlo ani na exteriéru, poznáte ho pouze podle čtveřice koncovek výfuku. Začerněna jsou všechna světla, což zrovna není můj vkus a vyměnil bych je za klasická. Co ale jedna-osmičkové TSI s výkonem 350 koní vydrží, je otázkou.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz