skoda_octavia_rs_230_record_transfagarasan_07_800_600

Škoda Octavia RS230 dala výprask Ferrari 458 Italia. Za volantem obou aut seděli profesionální řidiči.

3. 11. 2017 • Zábava

Může se to zdát absurdní, ale je to tak. Škoda Octavia RS230 opravdu porazila supersport Ferrari 458 Italia. Stalo se tak na nejlepší silnici na světě a za volantem obou aut seděli profesionální řidiči, takže žádnou kulišárnu v tom opravdu nehledejte.

Italský závodník Fabio Barone si minulý rok řekl, že stanoví nejrychlejší čas na 12.3 kilometrů dlouhé rumunské silnici Transfagarasan. Na tento úkol si vzal fantastické Ferrari 458 Italia a celou trať zdolal za 9 minut a 13,442 sekundy.

Jenže tento rekord mu nezůstal dlouho a letos ho překonal Rumun Mitrasca, který osedlal českého miláčka Škodu Octavii RS230. Proč zvolil zrovna Octavii? Důvod je jednoduchý, auto má prý skvěle naladěný podvozek na rozbité silnice, jakou  Transfagarasan jednoznačně je. K tomu nabízí dostatek výkonu a samosvorný diferenciál, díky němuž se dají projíždět horské serpentiny pekelně rychle.

Trať byla stejně dlouhá, panovaly podobné podmínky a vůz byl až na pneumatiky sériový. Obouval Dunlop SP Sport Maxx, které dal k dispozici sponzor Dunlop, ale o žádné slicky se vážně nejednalo. Jaký teda zajel čas? 8 minut a 26.160 sekund, což je o 47 sekund rychleji než Ital ve  Ferrari.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz