getfile

Nejsilnější superb na světě má 560 koní. Je rychlejší než nové BMW M5

9. 10. 2018 • Novinky, Tuning, Zajímavosti

Poslední dobou se podobné úpravy škodovek objevují častěji a častěji. Není se čemu divit, jsou to skvělá auta jako základ velmi nenápadných úprav. Vždyť kdo by čekal takový výkon od obyčejného Superba nebo Octavie. Ve světě se takovému vozu říká sleeper a vynikají v naprosté nenápadnosti.

Přesně sem spadá i tento Superb s výkonem šílených 560 koní. Postavil si ho Brit Michael a jedná se o model 2.0 TSI ve výbavě Laurint & Klement. Motor má standardně 280 koní, což není málo, ale hlavně velký potenciál k rychlému nárůstu výkonu.

Tato úprava však není žádný chip-tuning, i když Brit přiznává, že takto začal. Nyní má vůz nainstalovanou forsáž, chlazení, vstřikování metanolu a velké turbodmychadlo. Tím se nekončilo a převodovka DSG dostala nové zesílené spojky, výfukový systém stál téměř 100.000 Kč a pracovali na něm lidé od Aston Martin. Jiný je i sportovní podvozek a vůz dostal pořádné brzdy. Není divu, vždyť zrychlí na stovku už za 2,9 sekundy!

Pro srovnání, nejnovější BMW M5 Competition to umí za 3,1 vteřiny… Zvenčí auto prakticky neodlišíte od obyčejného Superbu. Prozradí jej jen snížený podvozek a jiná kola, která značka nenabízí. Ani uvnitř se nic nezměnilo.

Majitel má zřejmě smysl pro humor, a tak vzadu naleznete plaketku Greenline a TDi Sport Edition… Otázkou je, jak dlouho pohonný řetězec takový nárůst výkonu vydrží. Vůz je aktuálně na prodej a přijde na 1.015.000 Kč v přepočtu.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz