autoelektrika-a-diagnostika

Nepodceňujte pravidelnou diagnostiku vozu

23. 11. 2022 • Novinky, Zajímavosti

Stejně jako by člověk měl v pravidelných intervalech absolvovat preventivní lékařské prohlídky, měli byste čas od času nechat proklepnout i váš vůz. Chcete přeci, aby vám dlouho a dobře sloužil, nebo ne?

Vážnou poruchu určitě pozná každý řidič. Vůz nejede, nejde nastartovat, při jízdě se jinak chová, popřípadě se na palubní desce rozsvítí některá z kontrolek indikujících konkrétní problém. Stane-li se tak při jízdě, je zapotřebí okamžitě zastavit a třeba v příručce k osobnímu vozidlu, kterou je tak vhodné vozit s sebou, zjistit, v čem je problém. A ten v závislosti na jeho povaze buď okamžitě vyřešit, nebo vůz odvézt do nejbližšího servisu a poruchu nechat odstranit tam. Zatímco některé opravy snesou odklad, jiné je třeba řešit okamžitě a nepokračovat v jízdě.

dsc_0458

Co to je autodiagnostika?

Pak jsou ale závady, které se na vozidla nemusí hned projevit. Jsou vlastně tím samým jako lidská onemocnění bez příznaků. To je ale v obou případech dočasné. Stejně jako u člověka platí, že když je nemoc odhalena v počátečním stadiu, existují mnohem větší šance na úplné vyléčení, to samé platí na autodiagnostiku. Ta zkrátka odhalí i závady, které momentálně nemusí zlobit, ale co nevidět budou.

Co je základem úspěšného servisu?

Pomocí autodiagnostiky lze také zjistit některé další hodnoty a údaje z jednotlivých čidel, které určí příčinu chyby i její řešení. To vše na bázi elektronického vyladění řídicích jednotek a definovaných továrních nastavení. Zjištění příčiny problému je základ úspěšného servisu.

img_0209

Nechte svůj vůz proklepnout

Například v pražském autoservisu Motogart k autodiagnostice používají špičkový diagnostický přístroj značky SuperVag umožňující čtení a mazání pamětí závad, kontrolu skutečných hodnot daného systému i spouštění akčních členů pro jejich kontrolu. Veškeré autoelektrikářské práce a autodiagnostiku tu přitom provádějí jak u vozidel evropských, asijských, japonských, ale dokonce i některých amerických značek. Více informací hledejte na odkazu diagnostika v Praze.

 

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz