Nová generace MX-5 by měla vážit pod 900kg

9. 6. 2011 • Novinky

V posledních měsících se v Japonsku dějí velké věci. Během třech generací a 22 let, co se stylový roadster Mazda MX-5 vyrábí, se z něj stala opravdová legenda s více než 900.000 vyrobenými kusy (článek ke shlédnutí zde), kterou příznivci modelu milují především pro svou nízkou hmotnost, vyvážené motory a neskutečné jízdní vlastnosti spojené s dynamickým a atraktivním vzhledem.

A právě na první zmiňovanou věc, tedy na hmotnost, se chtějí inženýři při vývoji 4. generace zaměřit nejvíce. Samotná automobilka si totiž dala za cíl stlačit hmotnost pod magickou hranici 900kg. Což je vzhledem k váze současné verze 1125kg neskutečné odlehčení.

Tomu by měla notnou měrou pomoci zcela nová konstrukce vozu z lehké vysoko-pevnostní oceli, kterou bude doplňovat nová paleta motoru. A vzhledem k vysoké hmotnosti atmosférických osmnáctistovek a dvoulitrů, se možná dočkáme přeplňované maloobjemové kubatury.

I když jsou to poměrně vzrušující informace a ani Mazda samotná si není zcela jistá, zda se jí toto razantní snížení hmotnosti podaří, můžeme se těšit na opravdu lehký a stylový sporťáček.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz