Nové fotografie sportovního sedanu Kia GT

10. 9. 2011 • Novinky

Je tomu jen pár týdnů, co jsme Vám představili tehdy zatím bezejmenný koncept stylového sportovního sedanu pro čtyři cestující z dílen korejské automobilky Kia a již se na svět derou další informace a především nové fotografie.

Tou nejdůležitější novinkou je patrně název. Kia svého krasavce pojmenovala poněkud neoriginálně- GT. Přesto se nepochybně stane největším tahákem stánku této automobilky na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Vzhled konceptu pochází z pera designového mága Petera Schreyera, který již navrhl například původní Audi TT. Koncept by měl veřejnosti nastínit, kam se bude ubírat design nových modelů automobilky v následující dekádě a pokud je tomu opravdu tak, máme se na co těšit.

Svalnatý vzhled vozu nepřipomíná nic korejského, na první pohled bychom hledali inspiraci ve sportovních automobilech evropské provenience. Základem je dynamický profil karoserie s dominujícím prvkem ve formě chybějícího B-sloupku. V přední části nás pak zaujmou ostře řezané světlomety složené z LED diod a výrazné nasávací otvory v nárazníku. Zajímavým doplňkem jsou chybějící zpětná zrcátka, nahrazené dvojicí kamer,přenášejících obraz na displej umístěný na futuristické palubní desce.

Nemálo atraktivní je také zadní část vozu, které vévodí červená lišta táhnoucí se přes celou šířku vozu, ukrývající v sobě zadní svítilky. Spodní část pak zabírá mohutný difuzor s integrovanou dvojicí koncovek výfukového systému.

Bez povšimnutí by neměla zůstat ani použitá technika. A to silný motor umístěný vpředu a poháněná zadní náprava. Tedy to nejlepší pro ten absulutní požitek ze sportovní jízdy.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz