Nový Dodge Charger STR8

9. 2. 2011 • Novinky

Zuřivá bestie je zpět! Po omlazení základního modelu Dodge Charger pro modelový rok 2012, se úprav dočkalo i vrcholné provedení, které nese označení STR8. Vyznačuje se dravým vzhledem, velkou maskou chladiče se zvětšenými nasávacími otvory, agresivními nástavci prahů, duálním výfukovým systémem, zadním spoilerem a 20“ litými koly.

Ale začneme hezky popořádku.  Kromě jich výše zmíněných úprav exteriéru se dočkal omlazení i interiér. Ten nyní obsahuje nový sportovní volant, sportovní sedadla z perforovaného semiše a s funkcí vyhřívání/odvětrávání vpředu. Dále to jsou detaily palubní desky z uhlíkových vláken a především Harman Kardon audio systém s výkonem 900W a dotykový displej o úhlopříčce 8,4 palců.

Pod kapotou se nachází 6,4litrový V8 HEMI s výkonem 347kW (465 koní) a 630Nm točivého momentu. Tato síla je propojena s pěti-rychlostní automatickou převodovkou, kde se řazení uskutečňuje pomocí pádel pod volantem. Díky tomu vůz dokáže zrychlit z nuly na 96km/h za 4 vteřiny a má maximální rychlost 282km/h. HEMI má navíc jednu velmi užitečnou funkci- dokáže deaktivovat nepotřebné válce a bude tak mnohem více úspornější než jeho 6,1litrový předchůdce. Pro zlepšení jízdních vlastností v zatáčkách, byl do vozu nainstalován nový podvozek s adaptivním zavěšením. Dále Heavy-Duty systém řízení (obsahuje nové převody řízení a nastavení posilovače řízení) a brzdový systém Brembo s odvětrávanými kotouči o velikosti 14,2“ vpředu a 13,8“ vzadu.

O cenách bohužel ještě nepadlo žádné slovo. Příchod Dodge Chargeru STR8 je naplánován na letošní podzim, ceny a další technické informace uveřejní automobilka pravděpodobně na nadcházejícím autosalonu v Ženevě.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz