Pořádně vylepšená Panamera 4S

9. 2. 2011 • Novinky, Tuning

To, že Němci rádi upravují své vozy není žádným tajemstvím. Exkluzivitu však dodají především renomovaní úpravci s patřičným zázením. Dnes se budeme věnovat vozu Porsche Panamera 4S, se kterou si pohrál Anderson Germany.

Tuning začíná s body-kitem, který obsahuje nový přední nárazník s velkým lichoběžníkovým otvorem nasávání vzduchu. Dále to je zadní spoiler, boční prahy a zcela nová záď vozu, na které vidíme 4 koncovky duálního výfukového systému, mohutný difuzor a především velké výdechy vzduchu umístěné pod zadními svítilnami. Jejich tvar zcela kopíruje otvory v přední části vozu.

To ale není všechno. Nový design světlometů propůjčuje Panameře zlověstnou tvář a jejich tmavé pozadí koresponduje s černým lakem Satin Black, které doplňují tónovaná skla, nová vnější zpětná zrcátka, kliky dveří a zavazadlového prostoru a také loga úpravce. Okenní rámy jsou pro kontrast vyvedeny v lesklém laku.

Navýšení výkonu se dočkal i osmiválec, který posílil ze základních 294kW na konečných 357kW (485 koní), díky přemapování řídící jednotky ECU a už zmíněnému sportovnímu výfukovému systému Rennkats.

Panamera 4S dostala do vínku taky 22“ černá kola s červeným límcem, ke kterým se hodí červeně lakované brzdové třměny. Kola jsou obuty do pneumatik o rozměrech 265/30R22 vpředu a 295/25R22 vzadu. A aby toho nebylo málo, tak se úprav dočkal i sportovní podvozek, který teď umožňuje 3 stupně nastavení výšky podvozkuv  rozmezí až 40mm.

A teď se dostáváme k tomu, co řidič uvidí nejčastěji. Interiér. Anderson nainstaloval do vozu LED osvětlení místa pro nohy vpředu i vzadu v červené barvě. O pohodlí se starají sportovní sedadla v kombinaci kůže/Alcantara s červenými švy a vyšitým logem úpravce. K Dispozici je nový sportovní volant a obložení palubní desky karbonem.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz