029_dacia-duster-journey-guincho

Nový Duster unikl na internet: Vypadá fantasticky, navíc za ty peníze

27. 11. 2023 • Novinky, Zábava

Tvary nového Dusteru III nejsou žádným tajemstvím. Finální podoba vozu unikla už před pár lety díky úniku z patentového úřadu. Nyní se však můžeme podívat na podobu reálného vozu z prezentačního videa, které se dostalo do rukou rumunského tisku.

V roce 2024 se očekává uvedení na trh třetí generace oblíbeného modelu Duster, který by se měl představit už pozítří 29.11. Tato ochutnávka ukazuje, že se máme opravdu na co těšit.

Podle dostupných informací by měl mít nový Duster outdoorový styl a být zaměřen spíše na zákazníky, kteří mají zájem o značku Jeep. Bude nabízet benzínový, LPG a hybridní pohon a měl by být levnější alternativou v této kategorii.

Nový Duster by měl být postaven na platformě CMF-B, což mu umožní prodloužení na 4,4 metru. Tuto platformu používá i model Jogger Hybrid s výkonem 140 koní. Spekuluje se také o možnosti plug-in hybridní verze, ale to zatím není jisté. Zůstává nejasné, zda Dacia bude nadále nabízet i klasický dieselový motor. Na druhou polovinu roku 2024 se očekává nový elektrický crossover odvozený z modelu Renault Kiger, i když bude primárně určen pro indický trh. Tento model by mohl představovat konkurenci pro Citroën ë-C3.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz