all-new-renault-clio_rs-line-1

Nový Renault Clio oficiálně odhalen. Svalnatý design zůstává

29. 1. 2019 • Novinky

Poté, co bylo prodáno 15 milionů vozů, Renault prezentuje nové Clio, pátou generaci své ikony. Již od svého nástupu v r. 1990 se Clio stalo bestsellerem skupiny Renault po celém světě. Clio bylo nejčastěji vyhlášeno nejoblíbenějším vozem Francouzů a v roce 2013 se dokonce vyšvihlo na místo lídra segmentu B v Evropě. V letech 2012 až 2018 se tak každým rokem prodalo víc vozů než předchozího roku, což je výjimečný obchodní výkon!

Nové Clio je sestaveno podle dvojího principu « Evoluce & Revoluce » a převrací dosavadní zvyklosti: design exteriéru je zralejší, zatímco design interiéru je navržen zcela nově. Se svými výraznějšími liniemi a výraznější maskou je nové Clio dynamičtější a modernější, přitom zůstává na první pohled identifikovatelné navzdory použití 100 % nových dílů. Revoluce v interiéru je očividná. Zcela nově pojatá kabina se inspiruje vyššími segmenty, jak vnímanou kvalitou, tak i dostupnými technologiemi, které oslovují všechny a usnadňují každodenní život.

Nové Clio je v samém středu strategie posilování vzájemných synergií v rámci Alliance. Cestou je zejména vývoj společných technologií, využívání nových platforem po vzoru platformy CMF-B, na které Clio staví, a nové elektrické a elektronické soustavy. Může tak integrovat nejnovější technická řešení, aby odpovídal novým požadavkům trhu.  Vůz jako první z nové generace modelů Renault přináší novou značku R.S. Line, inspirovanou přímo divizí Renault Sport, a novou designovou orientací značky INITIALE PARIS.

Vnímaná kvalita a ergonomie místa řidiče byly pro tvůrčí týmy designu interiéru Nového Renault Clio prioritou. Špičkové materiály, měkčené materiály na palubní deskce, dveřních panelech a obvodu středové konzole a pečlivé zpracování interiéru: celý prostor kabiny nabývá jiné úrovně vnímané kvality. Zcela nový  « Smart Cockpit » Nového Renault Clio je kompaktnější, natočený k řidiči a integruje více technologií. Jeho design ve tvaru vlny zvýrazňuje dojem šířky. Je vybaven největšími displeji ve své kategorii a využívá moderní ergonomii za účelem hlubšího zážitku z řízení. Nové Clio přináší jedinečné inovace v segmentu, například poloautomatickou parkovací brzdu, zvláště užitečnou při městském provozu.

Klíčovým prvkem «Smart Cockpit» je multimediální obrazovka o úhlopříčce až 9,3 palců (dvakrát větší než verze 7 palců) a u značky Renault dosud největší. Tento svislý vertikální tablet je inspirovaný modelem Espace a opticky zvětšuje přístrojovou desku, činí kabinu velice moderní a zlepšuje čitelnost displeje. Je natočený k řidiči a svým novým připojeným multimediálním systémem EASY LINK nabízí celý souhrn multimediálních, navigačních a « infotainment » služeb, ale také velmi jednoduché nastavování režimů MULTI-SENSE.

Nové Clio poprvé nabízí digitální displej místo klasických analogových přístrojů palubní desky. Technologie pocházejí přímo z vyšších segmentů. Tento TFT displej existuje ve verzích 7 a 10 palců a umožňuje personalizaci zobrazení velmi intuitivním způsobem. Verze 10 palců umožní zobrazit mapu navigace GPS. Nové Clio se svými dvěma obrazovkami 9,3 a 10 palců nabízí největší displeje ve své kategorii.

Zcela nově pojaté palubní desce Nového Renault Clio byla věnována mimořádná pozornost v oblasti kvality. Je členěna na tři části, horní s měkčeným materiálem, střední s personalizovatelným pásem a spodní částí s funkčními prvky, například odkládací schránkou. Její zvlněný tvar podporuje vnímání kokpitu a pocit šířky je zvýrazněný horizontálním designem středových a bočních výdechů ventilace. Zvláštní péče byla věnována ergonomii klavírových tlačítek a ovladačů klimatizace ve spodní části centrálního displeje s přímým přístupem k vybraným funkcím.

Díky instalaci kompaktnějšího airbagu než u předchozího modelu je volant elegantnější. Zmenšení airbagu zlepšuje viditelnost informací zobrazených na přístrojovém štitu. Volant se vyznačuje zvýrazněním pro palce a zesíleným věncem, čímž je úchop volantu velmi příjemný. Je opatřen novými a podsvícenými tlačítky a přispívá ke zvýšení vnímané kvality díky detailům z matného chromu.

Sedadla Nového Renault Clio pocházejí z vyšších segmentů. Poskytují lepší posez díky delšímu sedáku a anatomičtějšímu tvarování. Vybrání opěradla zlepšuje prostornost v oblasti kolen cestujících na zadních sedadlech a  nové tenčí přední opěrky hlavy zlepšují viditelnost šikmo vzad. Zvláštní péče byla věnována volbě materiálů, stejně jako u plaubní desky. Nová sedadla přispívají k vyšší vnímané kvalitě interiéru.

Každý si může interiér nového Renault Clio přizpsobit díky personalizačním paketům, které zahrnují kromě jiného dekorace středové konzole, středového pásu palubní desky, specifické dveřní panely nebo volant. Je nabízeno více než 8 prostředí interiéru, která jsou doplněna o inovativní nabídku personalizace, která barevně oživuje linii výdechů ventilace po celé délce palubní desky a vytváří jedinečné prostředí interiéru. K dispozici je rovněž ambientní osvětlení v 8 barvách.

Nové Clio je po všech stránkách ušlechtilejší a dynamičtější, převzalo smyslné tvary předchozí generace. Získává na výraze a současně si zachovává uhlazený profil. Kapota je zvýrazněna prolisy, maska chladiče je větší, příď je důraznější díky velmi nápadné mřížce, která usnadňuje správné chlazení motoru.  Pokud jde o rozměry, nové Clio je kratší o 14 milimetrů, ale zároveň je interiér prostornější. Karoserie je nižší až o 30 milimetrů ve prospěch aerodynamiky a sportovního dojmu. 17palcové disky kol (v závislosti na verzi) podtrhují dynamický dojem. Detaily jako anténa ve tvaru žraločí ploutve, full LED světlomety, zvýrazněné zadní okno, schované zadní klidy a chromované lemování bočních oken přispívají k modernizaci vnějších tvarů Nového Renault Clio a stejně jako u interiéru zvyšují vnímanou kvalitu.

Deflektory ve výši předních kol se na Renault Clio objevují poprvé. Zamezují vzdušným vírům a zlepšují aerodynamické vlastnosti vozu za účelem snížení spotřeby. Jako bonus dodávají designu dynamický a sportovní vzhled.  Full LED světlomety jsou již v základní výbavě a nechybí tvar písmene „C“, který je pro modely Renault charakteristický. Díky nim je nové Clio výraznější a elegantnější.

Konstrukce zavazadlového prostoru byla optimalizována pro dosažení pravidelného tvaru. Systém prémiového audiosystému BOSE nezmenšuje objem zavazadlového prostoru, který zde dosahuje 391 litrů. Spolu s 26 litry vnitřních úložných prostor tvoří největší objem ve své kategorii. Dvojitá podlaha usnadňuje každodenní nakládání a v případě sklopení zadních sedadel je k dispozici rovná ložná plocha.

Zadní světla jsou stejně jako přední světlomety výraznější, s novým světelným podpisem ve tvaru písmene „C“ zdůrazněným 3D efektem. Delší a štíhlejší třetí brzdové světlo je nápadně umístěno v horní části zadního okna.

Elegantní profil předchozí generace, symbolizovaný klikami zadních dveří integrovanými do bočních oken, byl vylepšen různými estetickými prvky: chromové lemování oken, leskle černé kryty bočních sloupků a zadní kliky, kovové kryty prahů, chromovaný emblém CLIO v dolní části dveří atd. Do posledního detailu pečlivě zpracovaný profil zlepšuje vnímaný dojem z vnějšího vzhledu.

Renault Sport zavádí u Nového Renault Clio svou značku R.S. Line, která postupně nahradí současnou GT Line. Renault je jedním z průkopníků sportovního vzhledu a pevně jej podporuje od roku 2010 v rámci strategie modelové řady Renault Sport na všech trzích. Svým bohatším a vyspělejším obsahem představuje R.S. Line více než pouhou změnu názvu. R.S. Line přináší skutečně více sportovního charakteru vnějších linií a designu interiéru, aby odpovídala očekávání stále většího počtu zákazníků, kteří si přejí výraznější odlišení prostřednictvím dynamického designu.

Exteriérem se Nové Clio R.S. Line hlásí k vlně F1, emblematickému designu modelů R.S. Vyznačuje se rovněž mřížkou chladiče ve tvaru včelích plástev, specifickými 17″ disky kol z lehké slitiny a atletičtejší zadní částí. V interiéru nacházíme další charakteristické prvky značky, například sportovní sedadla s výraznějším bočním vedením, karbonové dekorace, sportovní volant z perforované kůže s emblémem dvojitého kosočtverce R.S., hliníkové pedály a celkový tmavý vzhled s červenými detaily a červeným prošíváním.

Objevuje se na mnoha vozech sortimentu Renault – Captur, Scénic, Talisman, Koleos a Espace – značka INITIALE PARIS se vrací u Nového Renault Clio se zcela novou designovou orientací, ale stále nabízí to nejlepší ze znalostí a zkušeností značky Renault. Z vnějšku se Nový Renault Clio INITIALE PARIS vyznačuje vytříbeným a velmi elegantním designem. Chromované detaily lemují okna, spodní hranu dveří a mřížku chladiče. Emblém INITIALE PARIS zdobí přední mřížku a blatník. Anténa ve tvaru žraločí ploutve a specifické 17palcové disky kol INITIALE PARIS tento jedinečný design doplňují.

Nový Renault Clio INITIALE PARIS nabízí dvě základní barvy interiéru: černou nebo světle šedou. Kožená sedadla se svébytným designem jsou vyhrazená pro tuto verzi a jsou zvláště nápadná. Zůstává rovněž specifický volant potažený jemnou kůží.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY