f-63852_1

Octavia je mezi 10 nejprodávanějšími auty v Evropě

22. 9. 2013 • Novinky, Zajímavosti

I přes náběh nové generace se povedlo Škodě Octavii dostat mezi 10 nejprodávanějších aut v Evropě v srpnu.  Navíc navzdory neblahé globální situaci se povedlo zvyšovat podíly automobilky na trzích, a to především v západní Evropě.

Škoda zvyšuje tržní podíly, prodeje ale výrazně nerostou

První místo na žebříčku registrovaných vozů drží stále Volkswagen Golf. V srpnu noví majitelé zaregistrovali přes 27 000 nových Golfů, desátá Škoda Octavia zaznamenala 10 169 registrací. I když je rozdíl velký, prostor pro vylepšení pozice má Škoda značný. Druhé auto v žebříčku je totiž Renault Clio s 14 770 registracemi.

Celkové výsledky nejsou však nijak příznivé. Na vině je velká obměna stávajících modelů a nemalou měrou přispěla špatná globální hospodářská situace. I tak automobilka zvyšuje své tržní podíly. Konkrétně na českém trhu se v letošním srpnu výrobci dařilo a byl schopný zvýšit svůj podíl na 38,2 % a také celkové prodeje o 4,5 %.

Relativně pozitivně se vyvíjela situace na západním trhu. Na malých trzích, jako je třeba Irsko, se prodeje výrazně zvýšily, ve velkých zemích pak mírně klesaly nebo stagnovaly. Celkový vývoj byl v srpnu oproti srpnu předchozího roku -1,4 %. Největším odbytištěm automobilky je tradičně Čína s 18 100 prodanými vozy.

Nová Octavie je hodnocena velmi pozitivně

V srpnu se Octavii i Fabii dařilo také v autobazarech. Praha a její prodejci ojetých vozů pomalu začínají dostávat první ojeté nové generace Octavie a je o ně velký zájem. Pro šetřivější řidiče je to pak ta pravá chvíle, kdy koupit levnější model předchozí generace. Třeba i tři roky staré Octavie se prodávají už velmi levně.

Poslední generace se dostává také do jednoho z největších českých autobazarů Auto ESA. Zákazníci si především cení u poslední „Octávky“ prostorného interiéru, který je oproti předchozím generacím vybaven mnohem více moderními elektronickými systémy. Tím se Škoda snaží posunout auto o třídu výše, aby uvolnila více prostoru v segmentu nižší střední třídy pro Rapid.

Podle hodnocení je třetí generace Octavie velmi povedená. To dokládají i velmi solidní prodeje v srpnu a lze očekávat, že se budou nadále zvyšovat. Vývoj v následujících měsících, také s očekávaným zlepšením hospodářské situace, bude zajímavé sledovat.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz