Porsche 911 China 10th Anniversary Edition

27. 5. 2011 • Novinky, Tuning

Německý výrobce sportovních vozů, automobilka Porsche, slaví v těchto dnech takové malé jubileum. A to desetileté působení na silném čínském trhu, kde otevřela své první oficiální zastoupení v roce 2011. A správná automobilka přece musí okořenit oslavy speciálním dárkem.

V tomto případě jde o limitovanou edici modelu 911 s názvem Porsche 911 China 10th Anniversary Edition, která vznikne v sérii pouhých deseti vozů. Na co se mohou potenciální zákazníci těšit?

Základem edice se stala verze 911 Turbo S, na které si na první pohled všimneme zlatého exteriéru, jež je doplněn o víko zavazadlového prostoru a zadní přítlačné křídlo vyrobené z karbonu. Dalšími odlišnostmi oproti standardní verzi jsou 19“ kola Sport Classic a žlutě lakované třmeny kotoučových brzd.

Úprav nebyl ušetřen ani interiér. Ten nově obsahuje sportovní sedadla potažené alcantarou, obložení palubní desky z karbonu, sportovní volant a aby se nezapomnělo o jakou edici se jedná, tak uvnitř nalezneme také plaketku s pořadovým číslem, speciální koberečky a název edice na prazích.

Přesto však každého motoristického fanouška bude zajímat především to, co se skrývá pod kapotou. Čínská edice se v tomhle ohledu nenechala zahanbit a tak vůz pohání 3,8 litrový přeplňovaný šestiválec o maximálním výkonu 390kW (530 koní) a rovných 700Nm točivého momentu. Celé ústrojí je propojeno se sedmi-stupňovou převodovkou PDK, která vozidlo vystřelí až na 315km/h se zrychlením z nuly na 100km/h za 3,3 vteřiny.

.

« »