Představujeme exkluzivní Ferrari Superamerica 45

29. 5. 2011 • Novinky, Videa

Vozy italské automobilky Ferrari jsou již celá desetiletí synonymem luxusu, rychlosti, designu a stylu. Ale také především exkluzivity neboť i přes neuvěřitelný počet dolarových milionářů na světě, dokáže automobilka uspokojit ročně méně než jedno procento zájemců z řad vyšší společnosti. A přesto se může někomu zdát, že i vůz, který se vyrobí ročně v pouhých stovkách kusů je málo exkluzivní a nechá si na zakázku vyrobit vlastní, jedinečné Ferrari.

Takové štěstí na dostatek financí má například realitní magnát Peter Kalikow, jež si nechal na zakázku vyrobit model Superamerica 45, se kterým chce oslavit 45. výročí nákupu svého prvního Ferrari. A proto také číslovka 45 v názvu automobilu.

YouTube Preview Image

Superamerica je postavena na základě modelu Ferrari 599, ze kterého si vzala dvanáctiválcový motor, podvozek a interiér. Exteriér byl vyroben ve spolupráci se samotným budoucím majitelem vozu a i přesto, že v něm vidíme designový základ 599, tak vůz vypadá znamenitě a v kombinaci s modrým lakem se z něj stává opravdový krasavec.

Zvláštností tohoto vozu je především střecha, která se během několika málo vteřin dá sklopit dokazu a vznikne tím otevřený kabriolet. Střecha je vyrobena z karbonu a toto zajímavé řešení bylo již použito na modelu Superamerica 575.

Na přední straně vozu vidíme zcela nový nárazník, kapotu a chromovanou masku chladiče. Další zajímavostí jsou speciální dvou-tónová kola z lehkých slitin s diamantovou povrchovou úpravou. Zadní části dominuje především karbonový difuzor, jež v sobě ukrývá čtveřici koncovek výfukového systému.

O interiéru toho příliš nevíme. Automobilka ve svých materiálech uvádí, že se skládá z koženého čalounění v modré barvě, které doplňují prvky palubní desky vyrobené z uhlíkových vláken a dotykový informační systém.

A cena? O té se mezi gentlemany nemluví.

YouTube Preview Image

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz