911-4-9

Porsche 911 pro rok 2016 s pohonem všech kol

8. 10. 2015 • Novinky

Drobné designové změny jsou v zásadě minimální, ovšem velká revoluce se koná v oblasti pohonných jednotek. Zde se totiž i v nejzákladnějších modelech objevují výhradně motory, vybavené turbodmychadly. Po základních modelech, ukázalo Porsche i faceliftované čtyřkolky.

Nadále samozřejmě platí zaběhnuté názvosloví, kde čtyřka v názvu znamená pohon všech kol. Konkrétně se tedy jedná o modely Carrera 4 s pevnou střechou, kabriolet Carrera 4 Convertible a „poloviční kabriolet“ Targa 4. Od standardních zadokolových modelů jsou čtyřkolky k rozeznání podle rozšířených zadních blatníků o 44 mm a také podle svítícího červeného proužku, spojujícího zadní světla. Porsche hovoří rovněž o vylepšeném systému pohonu všech kol a zajímavostí je i přítomnost adaptivního podvozku PASM, který je u všech „čtyřkových“ 911 standardem.

Stejně jako dvoukolky, budou mít i čtyřkolky paletu motorů, začínající plochým třílitrovým šestiválcem, přeplňovaným turbem. Ten produkuje 370 koní a 450 Nm v základní variantě, nebo 420 koní a 500 Nm ve variantě S. S dvouspojkovou převodovkou PDK zrychluje kupé Carrera 4 z nuly na sto za 4.1 sekundy, Carrera 4S potom za 3.8.

.

« »