Porsche Panamera 4S Exclusive Middle East Edition

28. 1. 2011 • Novinky

A máme tu další aktualitu z Blízkého východu. Na Autosalonu v Kataru se oficiálně představila nová edice vozu Porsche Panamera 4S s názvem Exclusive Middle East. Jak již název vypovídá, z vozu se bude těšit především arabská klientela, pro kterou je tato edice určena především.

Informace jsou bohužel zatím velmi omezené. Na první pohled nás však zaujme pouze decentní úprava, které dominuje bílý exteriér a 20“ kola z lehkých slitin z modelu 911 Turbo II.  Uvnitř nalezneme interiér obšitý červenou kůží, obložení palubní desky uhlíkovými vlákny a speciální měkké koberečky.

Síla, kterou vůz přenáší prostřednictvím pohonu všech kol, pochází z 4,8litrového osmiválce s výkonem 294kW (400 koní) a rovnými 500Nm točivého momentu. Ten je propojen se sedmi-stupňovou automatickou převodovkou PDK, která umožní Panameře zrychlit z nuly na 100km/h za 4,8 vteřiny s maximální rychlostí 282km/h.

Přestože cena ještě zveřejněna nebyla, jednu informaci Vám přeci jen sdělit můžeme. A to,že výroba bude omezena na pouhopouhých 66 kusů.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz