Porsche slaví 100 tisíc vyrobených Cayennů II

21. 1. 2012 • Novinky

Ačkoliv si každý při vyslovení slova Porsche vybaví legendární 911, prodeje táhne a tím i plní firemní pokladničku úplně jiný model této kultovní německé automobilky. A tím modelem není nikdo jiný než Cayenne vyráběný od května roku 2010 již ve své druhé generaci.

Za tu dobu toho však Cayenne stihl víc než dost. Nejdůležitějším milníkem ve výrobě je zcela jistě 100 000 vyrobený vůz, jenž sjel z výrobní linky tento týden a zamíří ke svému novému majiteli až do daleké Brazílie. Úspěch je o to větší, když si uvědomíme, že Cayennů první generace se za 8 let výroby vyrobilo přibližně 360 tisíc. Druhá generace by této mety mohla dosáhnout již po pěti letech při nastolené rychlosti prodejů.

A zapomenout bychom neměli ani na další model, který se vyrábí v Lipsku. Tím je luxusní limuzína Panamera, kterou si pořídilo již 70 tisíc zákazníků. V Lipsku tak mají skutečně napilno a vyrábějí nejvíc vozů během 10-ti let fungování tohoto závodu. Jen za rok 2011 se zde vyrobilo rekordních 93.800 vozidel s logem Porsche a číslo zcela nepochybně poroste se spuštěním výroby kompaktního SUV Cajun v roce 2013.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz