Speciální edice MINI Baker Street & Mini Bayswater

22. 1. 2012 • Novinky

S tím jak se blíží Letní olympijské hry v Londýně, zvyšuje svou aktivitu automobilka Mini, která je hrdým sponzorem této velké sportovní akce. Nejnověji se zviditelnila představením dvou speciálních limitovaných edicí nazvaných podle slavných části britského hlavního města.

První edice Mini Baker Street je pojmenována po slavné ulici, která je dnes jednou z nejrušnějších nákupních ploch v Londýně a svou dřívější slávu získala díky fiktivní postavě detektiva Sherlocka Holmese.

Základem je exkluzivní šedá metalíza doplněná o dvojici černých pruhů na kapotě, které se skvěle vyjímají vedle tmavých 16-ti palcových kol z lehkých slitin. Chybět nemůže lehký body-kit zastoupený například výraznou chromovanou maskou chladiče a lehce upraveným předním nárazníkem. Edici Baker Street je možno objednat k verzi Mini One, One D, Cooper, Cooper D, přičemž základní cena činí 16.365 liber (v přepočtu 490 tisíc korun).

Sportovnější Bayswater je pro změnu pojmenován podle jedné rušné oblasti v blízkosti Hyde Parku. Bayswater je určen pro výkonnější modely Cooper, Cooper D, Cooper S a Cooper SD. Vyznačuje se voštinovou maskou chladiče, upraveným nárazníkem s většími nasávacími otvory a nádechem vzduchu na kapotě. Zadním partiím pak dominuje centrálně umístěná dvojitá koncovka výfukového systému. Na cenu 18.565 liber (přibližně 560 tisíc korun) získá zákazník stylový hot-hatch vyvedený v modrém metalickém laku s šedými sportovními pruhy a 17-ti palcovými koly z lehkých slitin.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz