Tazna-zarizeni_4

Přeprava sportovního vybavení autem

19. 6. 2013 • Novinky, Zajímavosti

Tažné zařízení či střešní nosič – pro mnohé majitele vozů a řidiče poměrně nepostradatelná záležitost, pro živnostníky nutnost. U aktivně založených lidí holdujících sportu může tažné zařízení či střešní nosič sloužit pro přepravu sportovního vybavení, především pak jízdních kol nebo lyží.

Nosiče na tažné zařízení

Nejen přívěs či karavan, ale i lyže, snowboardy či jízdní kola můžete k autu připevnit, pokud máte auto vybavené tažným zařízením. V nabídce předních výrobců nosičů dnes najdeme širokou nabídku různě velkých nosičů lyží a kol na tažné zařízení. Za autem tak přepravíte klidně i tři jízdní kola, čtyři snowboardy nebo lyže pro celou rodinu. Výhodou nosičů lyžía kol na tažné zařízení je snadné nakládání, relativní bezpečí přepravovaného vybavení a minimální ovlivnění jízdních vlastností a spotřeby vozu. Nevýhodou naopak mohou být větší pořizovaní náklady.

Střešní nosiče

Střešní nosiče jsou dnes poměrně běžnou záležitostí na mnoha autech. Zejména vozy typu kombi dnes bývají již z výroby standardně osazeny podélníky, na které se střešní nosiče snadno připevňují. Některé střešní nosiče je navíc možné na střechu přichytit i bez podélníků. Podobně jako u nosičů na tažné zařízení i na střechu existuje mnoho různých velikostí a typů nosičů. Výhodou střešních nosičů bývají výrazně menší pořizovací náklady oproti nosičům na tažné zařízení. Nevýhodou ale naopak může být horší manipulace s nákladem, ovlivnění jízdních vlastností vozu a mírné zvýšení spotřeby paliva. Na střechu je také možné umístit střešní boxy, které výrazně zvětší celkový zavazadlový prostor vozu.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz