První Corvette 427 Convertible vydražena za 600 tisíc dolarů

23. 1. 2012 • Novinky

Je to jen něco málo přes týden, co jsme Vás informovali o nejrychlejším kabrioletu historie legendárního modelu Corvette americké automobilky Chevrolet a již tu máme prvního šťastného majitele.

Ten si Corvettu vyrobenou ve speciální edici 427 pořídil při dobročinné dražbě pořádané samotnou automobilkou a ze své kapsy musel vytáhnout neuvěřitelných 600 tisíc amerických dolarů. Za tyto peníze dostal vůz s výrobním číslem zakončeným trojčíslím 001 a u srdce ho může hřát také to, že na dlouhou dobu bude jediným majitelem této jedinečné edice. Na ostatní zájemce se totiž dostane nejdříve za půl roku.

A nyní trocha té teorie. O pohon se stará vidlicový osmiválec o zdvihovém objemu 7,0 litrů původem z Z06 o výkonu 377 kW (505 koní) a s 637 Nm točivého momentu, který je na kola zadní nápravy posílán prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky. Corvette 427 s pohotovostní hmotností 1522 kilogramů dokáže zrychlit z nuly na 96 km/h za výborných 3,8 vteřiny. Čtvrt míle zvládne 11,8 vteřiny a maximální rychlost činí 306 kilometrů v hodině.

Za sníženou hmotností oproti sériové verzi stojí především použití uhlíkových vláken na přední kapotě, na blatnících a na prazích vozu. Chybět nemůže ani odlehčený přední splitter a ultra lehká kola obutá do pneumatik Michelin PS2.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz