dsc04275-edit

První představení nového Opelu Frontera v ČR: Prostorné SUV s hybridním i elektrickým pohonem

12. 6. 2024 • Novinky

Jen před několika týdny Opel uvolnil první snímky nového Opelu Frontera z oficiální prezentace v tureckém Istanbulu. A v úterý 11. června se nové prostorné a komfortní SUV pro rodiny i aktivní osobnosti poprvé představilo (zatím staticky) v Praze.

Zcela nové SUV má zacíleno rodiny a aktivní osobnosti, vyniká nadprůměrným vnitřním prostorem a flexibilitou. V porovnání s konkurencí se Frontera svými vnějšími i vnitřními rozměry staví na samý vrchol svého segmentu. Česká cena nového SUV dosud nebyla stanovena, očekává se, že k tomu dojde během několika týdnů. Šéf automobilky Opel Florian Huettl ale již avizoval ceny v Německu: Nové SUV v pětisedadlovém provedení s velmi kvalitní výbavou a s hybridních pohonem bude začínat na ceníkové ceně cca 24 000 EUR. Plně elektrická BEV verze Frontera Electric pak přijde na cca 29 000 EUR (doporučené základní ceníkové ceny pro Německo včetně DPH).

Nová Frontera, která se bude vyrábět ve slovenské továrně koncernu Stellantis v Trnavě, bude nejenom pětimístná, ale vyjedou i sedmimístné verze. To z ní dělá ideální vůz pro početnější rodiny, skupiny přátel a obecně aktivní osobnosti.

Robustní styling, mnoho praktických vychytávek

Díky nápaditému designu nový Opel Frontera okamžitě mezi konkurenty vynikne. Jako první sériový model německé automobilky nese nová Frontera ve středu čelní masky Opel Vizor hrdě nedávno představené nové logo značky. Výrazné podběhy a prahy kol a originální C-sloupek karoserie podtrhují robustní charakter vozu. A moderní stylistické trendy převládají i v interiéru. Řidič a cestující se dívají na kokpit s nově navrženým volantem a dvěma 10“ širokoúhlými obrazovkami. Frontera také standardně nabízí mnoho praktických funkcí, včetně inovativní dokovací stanice pro mobilní telefony.

Pohodlí cestujících je pro novou Fronteru nejvyšší prioritou. Řidič a jeho spolujezdec vpředu mohou (na přání) získat zcela nová patentovaná sedadla Intelli-Seat se speciálně tvarovaným čalouněním, které snižuje tlak na kostrč. Zavazadlový prostor nabízí v základním uspořádání více než 450 litrů prostoru, po sklopení zadních sedadel se tento prostor zvětší až na 1600 litrů. A kdo chce třeba strávit noc venku pod hvězdami, může si objednat novou Fronteru se střešními ližinami a střešním stanem se žebříkem speciálně navrženým pro SUV model – střecha Frontery unese až 240 kilogramů.

Smysl pro detail: Dva pohonné systémy, dva stupně výbavy

Intuitivní, přístupný a zaměřený na to podstatné: Opel s novou Fronterou splňuje tyto požadavky ve všech ohledech – od výběru pohonného ústrojí až po možnosti výbavy a proces objednávání.

Nová Frontera bude k dispozici buď jako hybrid se 48-voltovou technologií, nebo s plně elektrickým pohonem. Základní verze Frontera Hybrid je poháněna benzinovým turbomotorem o objemu 1,2 l o výkonu 74 kW/100 k, který byl vyvinut speciálně pro hybridní pohon. Spalovací motor pracuje v kombinaci s elektromotorem o výkonu 21 kW/28 k a elektrifikovanou šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Spotřeba paliva a emise CO2 této verze jsou výrazně nižší než u porovnatelného vozu s konvenčním pohonem. Frontera Hybrid bude k dispozici také s výkonnějším motorem 1.2 Turbo o výkonu 100 kW/136 k.

Zákazníci, kteří chtějí cestovat lokálně bez emisí mohou zvolit bateriovou Fronteru Electric, která na jedno nabití ujede více než 300 km. Již v příštím roce ale Opel nabídne i BEV verzi s dojezdem cca 400 km!

Novinka německé automobilky bude dostupná ve dvou výbavových stupních: Frontera a Frontera GS. Už základní verze bude mít velmi bohatou vybavenu, verze GS potom dostane např. multimediální infotainment s 10“ barevným dotykovým displejem a navigací nebo zadní kameru.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz