První snímek nové Imprezy!

6. 4. 2011 • Novinky

Japonská automobilka Subaru zveřejnila první fotografii sériové verze nové generace modelu Impreza, která se veřejnosti poprvé představí na autosalonu v New Yorku za dva týdny.

V nabídce bude jak čtyř, tak pětidvéřová karoserie, která bude vynikat elegantním designem s masivními lemy blatníků, dlouhým zadním převisem a zajímavým řešením zakončení bočního prosklení. Jenže ale. Je tu jeden malý problém. A tím je koncept, který se nám představil vloni na autosalonu v Los Angeles. A proč je to problém? Protože koncept vypadal naprosto famózně. Znázorňoval sebevědomý vůz s agresivním designem,jenž by se stal báječným pokračovatelem historie tohoto sportovního vozu. Produkční vůz ztratil velkou část charisma, kterým koncept oplýval.

Ale abychom nehodnotili jen design, jež je vlastně subjektivní a každý jedinec ho vnímá jinak. O pohon nové Imprezy se bude starat s největší pravděpodobností nový 2,0litrový čtyřválec typu boxer s výkonem 109kW (148 koní) a 196Nm točivého momentu. Motor sice nebude žádným trhačem asfaltu, ale při pohonu všech kol dokáže nabídnout kombinovanou spotřebu 6,5l/100km a to je mezi čtyřkolkami nejlepší hodnota na americkém trhu.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz