Aston Martin One-77 na prodej v Dubaji!

7. 4. 2011 • Novinky

Pokud jste vynechali možnost koupě limitované edice 77 vozů modelu One-77 z dílen britské automobilky Aston Martin, tak se Vám naskytla poslední jedinečná možnost si tento automobilový skvost pořídit.

Společnost Alain Class Motor, jež se zabývá prodejem supersportovním a luxusním vozů má totiž jeden v zásobě. Za blíže nespecifikovanou cenu nabízí One-77 vyvedený v perleťově bílém laku s čalouněním interiéru prémiovou červenou kůží. Pod kapotou se nachází pohonné ústrojí, které vychází z klasického šestilitrového V12, který najdeme pod kapotou jiných Astonů.

Motor prošel důkladným laděním u motorových mágů z Cosworthu a díky tomu se nyní chlubí objemem 7,3 litru a výkonem obřích 700 koní. I přesto je o plných 25% lehčí. Díky tomu, že celý monokok je vyroben z karbonových vláken, drží se hmotnost celého vozu pod hranicí 1,5 tuny.

Zrychlení na stovku se potom odehraje za velmi slušných 3,5 sekundy a maximální rychlost přesáhne hranici 355 km/h. Úchvatný vůz je tím nejrychlejším a nejsilnějším vozem, který automobilka kdy vyrobila.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz