img_2405

Reportáž: Autokros Kontejnery Louda MMČR Přerov 2018

27. 5. 2018 • Novinky, Reportáže, Sport

O víkendu 19 a 20.5. se konal další podnik MMČR Autokrosu v Přerově z názvem Kontejnery Louda MMČR Přerov 2018. Ve startovní listině všech divizí se objevili všichni favorité. Počasí vyšlo krásně a diváci se měli na co dívat. I když již v sobotu odpoledne po jedné z kvalifikačních jízd divize Touring Autocross naložili mechanici vrak vozu Martina Samohýla, který svou fabii poslal při nárazu do břehu podél trati do několika kotoulů a pro Martina tak závody předčasně skončily.

Podívejme se jak dopadly finálové jízdy.

Superbuggy
Start a pak červené vlajky. Od startu nejlépe Radek Jordák a Jan Smrž, ti jediní se také objevili na výjezdu z první zatáčky. Po startu šel ihned do svodidel – betonu David Horák. V první zatáčce zůstal na střeše Jakub Kubíček a závod je tak zatím zastavený. Hodně to má očasné i Roman Keřka, přes kterého přeletěl právě Jakub Kubíček, podle informací to jsou ale u Romana jen plasty a tak určitě opakovanou jízdu pojede.

V opakovaném startu šel dopředu Jan Smrž a ujal se vedení. Za ním jel Radek Jordák, který ale na nejvyšším bodu tratě chyboval a propadl se čtvrté místo. Skvěle bojoval Jirka Formánek. Z třetího místa dokázal předjet Romana Keřku a dvě kola před cílem ještě zkoušel atakovat vedoucího Jana Smrže. To mu však nevyšlo a pořadí v cílí je tak Jan Smrž, Jiří Formánek, Roman Keřka, Radek Jordák, Vladislav Štětina, Jaroslav Hošek a Tomáš Havránek.

B1600
Skvělá finálová jízda. Od startu se dostal na první místo Milan Vaněk, ale už do druhého kola vjížděl jako vedoucí jezdec Petr Nikodém. Po celé finále Milan útočil na Petra, předváděl neuvěřitelné lety na Mamutu, ale nestačilo to. Vyhrává tak Petr Nikodém , druhý Milan Vaněk a třetí místo vybojoval po smolném závodu v Nové Pace Lukáš Mihulka.

Juniorbuggy
První místo si opět dojíždí Jakub Novotný, který bude letos jen těžko k poražení… ale nic není nemožné. Jako druhý dojel do cíle dobřanský Josef Švorc ml., který po dvou letech v Kartcrossu objevil kouzlo čtyřkolky a velmi rychle se adaptoval v této divizi. Navíc jede s loňským autem Jakuba Novotného….Třetí místo, po několika kontaktech se svodidly a vylomeným kolem obsadil Daniel Pytloun.

Kartcross
Velmi dramatické opakované finále ovládl Jirka Havelka, matador divize Kartcross. Druhý dojel také již zkušený Jirka Rezek a třetí naopak novic, nikoli však autocrossový, nýbrž kartcrossový, Petr Švestka. Petr Doležal zůstal stát u cíle – má uražené obě kola. Za první zatáčkou zůstali stát s nepojízdnými speciály Michal Pihávek a Josef Hartmann.

Touring Autocross
Pole position měl Ivoš Mahr, jako druhý si volil Jirka Bret, který na letos není moc zvyklý na první řadu. Jako třetí vybíral Jan Bartoš, vítěz novopackého závodu.
Rostislav Hilse do finále nenastoupil. Po startu Radek Plichta tvrdě naráží do svodidel a do něho se trefuje Dušan Horčička a zamotal se tam i Luboš Kužel. Radek Plichta končí a Dušan pouze krouží.. Pro vítězství si dojel Ivoš Mahr, před druhým Janem Bartošem a třetí místo doslova vybojoval Jiří Bret, kterého jeho Škoda Fabia stále moc neposlouchá. Za námi jsou tak tři závody, a všechny mají různé vítěze…. skvělá zpráva, šampionát se nám vyrovnává a máme se na co těšit.

D2
František Líbal se Škodou Favorit ovládl závod v Přerově v této letos nové divizi D2. Druhý dorazil do cíle Martin Gacík se Škodou Felicia a třetí Václav Ciminga st. s Renaultem Clio. Po startu skončili Dušan Jenčke, Roman Vávra a Václav Ciminga ml. – náraz do svodidel. Jožin Bartoš z druhého místa taky narazil do svodidel a konec. Na bedně tak máme jezdce, které jsme tam letos ještě neviděli a celkové hodnocení se nám tak začíná míchat a dramatizovat.

D6
Finálovou jízdu ovládl Zdeněk Antony, druhý dojel Dominik Senegacnik a třetí místo patří Martinu Kopenovi. Na třetí místě byl dlouho Milan Purma, ale problém s motorem ho podlal nakonec na místo čtvrté. Jakub Jánoš jezdil dlouho na druhém místě 2 pak přišel nějaký problém zpomalil.

RB250
Starosta Dominik, Arnošt Florian a pramiérově i Jirka Matějka ml. se ukázali na přerovské bedně . Dominik Starosta vyhrál závod v Humpolci, ale v Nové Pace se mi již tak nedařilo a nepodíval se ani do finále. Arnošt Florián letos zrychlil. V Humpolci byl sice „až“ devátý, v Pace už ale vystrčil růžky a dojel druhý. Jirka Matějka ml. ukazuje, že také nezapomněl řídit a je stále úspěšnější jak jeho otec v divizi D6.

RB125
Stanislav Brousek zdá se býti nedostižný a vyhrává i třetí závod RB125. Premiérově vystoupala letošní sezonu na stupně vítězů Henilane Monta – druhé místo a třetí dojela Lea Horniaková, která si v Humpolci střihla třetí místo a v Nové Pace druhé.

RB160
Domácí Ladislav Hanák ml. se dočkal prvního vítězství a začíná tak pomalu kráčet v šlépjejích svého otce, bývalého úspěšného jezdce a nyní konstruktéra Ladislava Hanáka. Druhý dojel vítěz humpoleckého a novopackého závodu Sebastian Mihulka a třetí protnul cílovou šachovnici Petr Bílek ml., rovněž syn bývalého jezdce autocrossu a rallycrossu Petra Bílka.

Foto Jakub Marcoň
Text zdroj: Autokrosař.cz

.

« »