way-3834319_1280

Řidiči, pozor. Tohle vás může na podzim a v zimě potkat na silnicích

3. 12. 2019 • Novinky

„Vždy připraven“ platí nejenom pro pionýry, ale hlavně na silnicích. Měli byste se tímto pořekadlem řídit po celý rok, nicméně na podzim a v zimě je třeba být ještě více ostražití. Chladné období má totiž svoje specifika, která mohou spoustu řidičů stát dost peněz za opravu auta – a to samozřejmě v tom lepším případě. Horší varianty si raději představovat ani nebudeme.

Mráz, sníh a mlha, kam se podíváš

Nenechte se zmást slunečními paprsky, které vás přes den v autě nutí nasadit sluneční brýle. Ráno a večer, kdy se sluníčko schová, se totiž začnou tvořit mlhy a námrazy. Takže pamatujte, že v místě, kde byla včera odpoledne kaluž, ráno již čeká malý zimní stadion. Stejně tak musíte pamatovat na teplotní diferenci po celé naší republice. Pokud je před vámi dlouhá služební cesta, na kterou vás vyprovází slunce, tak hlavně v severní oblasti můžete být zaskočeni sněhovými vločkami.

Stěrače stírají a pneumatiky brzdí?

Podzim je ekvivalent pro bláto a špínu nejenom na silnicích, ale také na předním skle. V podzimním období nutně zajistěte kvalitní stěrače a zkontrolujte stav kapaliny v ostřikovačích. Stavu vozovky je třeba přizpůsobit také pneumatiky. Nikdy tedy neodkládejte přezutí letních kol na zimní. První mrazíky mohou přijít dřív, než čekáte, a neštěstí je na světě!

Brzy se stmívá a zvířátka mají hlad

Také jste si na svých cestách všimli toho, že když je na jedné straně silnice les, na druhé straně je pole? A les je samozřejmě plný hladové zvěře, nejčastěji srnek, které se při setmění odhodlají a vyrazí do polního rychlého občerstvení. A rozhodně nehledají přechod pro chodce! Takže na takových úsecích raději sundejte nohu z plynu. I proto je třeba mít sjednáno vhodné povinné ručení.

Každopádně náhody se stávají celoročně, kvalitní havarijní pojištění je prostě základ a jistota, že vás případná nehoda finančně nezruinuje. A za tuto jistotu přeci těch pár korun měsíčně stojí.

podzimni-silnice

.

« »