37e065f1-aurus-senat-1

Ruská ofenziva pokračuje! Tohle není Rolls Royce Phantom

30. 8. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Před několika měsíci se objevila nová prezidenská limuzína pro Vladimíra Putina. Auto je opulentní a majestátné jako sám Moskevský Kreml. Rusům se samozřejmě moc líbí, a automobilka Aurus tak nyní představili jeho civilní verzi. Soupeř je jasný – Rolls Royce.

Zbrusu nová limuzína, jakou Rusové už dlouho neměli. To je Aurus Senat. Vůz měří na délku 5,6 metru a jeho rozvor činí úctyhodných 3,3 metru. To sice stále není hodnota nového Rolls Roycu Phantom (ten je o nějaké ty desetinky metru delší), menší Rolls Royce Ghost ale nová ruská limuzína jasně válcuje. Na druhé straně, Rusové nabídnou i variantu s prodlouženým rozvorem, a ta s délkou 6,6 metru přeroste všechny.

Asi vás nepřekvapí, že nový sedan bude zaměřen především na maximální luxus. Z toho důvodu tu jsou masážní sedadla obřích rozměrů, digitální přístrojový štít včetně středové obrazovky o velikosti menší televize, mnoho kilogramů kůže a pravé kořenové dřevo. Tedy nic, co by člověk nečekal.

Zdrcující výkon
Co ale vyrazí dech, je motor, jaký automobilka použila. Dvanáctiválcový agregát s objemem 6,6 litru totiž nabídne astronomických 859 koní, což je hodnota, na jakou si nikdo z konkurence prozatím nesáhl. O prvotřídní dynamice tedy ani přes velmi vysokou hmotnost nemůže být řeč.

Nový Senat by přitom měl stát o zhruba 20 % méně než konkurenční limuzíny od Rolls Roycu, Bentley a jiných. Světová premiéra je plánována na právě začínající moskevský autosalon. Zda-li bude v nabídce i u nás je prozatím otázkou, v době rostoucí ekonomiky bychom si ale vsadili na to, že zájemců by Senat měl víc než dost.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/