lada_4x4_vision_208_5b8677375e0b6

Takovou Ladu chceme! Brutální předsvěst nástupce Lady Niva

30. 8. 2018 • Novinky

Již delší čas se vede debata na téma konce legendárního offroadu Lada Niva. Automobilka proto představila svoji vizi, jak by nástupce dříve nejpopulárnějšího teréňáku u nás, mohl vypadat. Zdá se, že úžasně!

Nutno přiznat, že Rusové se s novým konceptem pořádně odvázali. Lada 4×4 Vision (tak si říká) totiž vypadá, jako kdyby právě utekla z budoucnosti, kde slouží k výsadkovým misím armádní pěchoty. Už z fotografií z ní jde respekt, nemluvě o pocitech, jaké musí vzbuzovat tváří v tvář.

Nepatrný odkaz
Vůz je dlouhý 4,2 metru a stařičkou Nivu připomíná opravdu jen při plném využití lidské fantazie. Snad ta boční silueta nad zadním oknem by se možná ještě dala považovat za jakýsi odkaz. Tohle bude úplně nové auto. Svěží vítr, jaký ruská produkce už dlouhé roky potřebovala…

Schválně si všimněte toho inovativního zakomponování bočních blatníků, které ostře přecházejí až do bočních dveří. Tvoří jakési písmeno X, kterého se design konceptu mimochodem drží jako klíště. Pomyslné písmeno X totiž vytvářejí také přední a zadní světla a dokonce i samotná čelní maska.

Vůz je koncipován jako pětidveřový, ačkoliv zadní dveře nejsou vůbec vidět. Dozadu by se pak mohli komfortně posadit sice jen dva cestující, dá se však očekávat, že sériový nástupce bude míst k sezení nabízet pět. Že jsou Rusové na svůj koncept náležitě pyšní dokládá i státní vlajka na bocích za předními koly.

Pohledný mix
Na přístrojové desce vidíme inspiraci hned několika automobily. Středový panel mírně připomíná Porsche Cayenne minulé generace, volič samočinné převodovky zase Mercedesy AMG. Digitální přístrojový štít nám připomíná Lamborghini Urus. Nutno však dodat, že interiér spolu (i přes neoddiskutovatelnou inspiraci ostatními) krásně ladí, a bere si ze svých vzorů jen to dobré. Zajímavá jsou také sedadla s poměrně výrazným bočním vedením a velmi tenkým tělem. Ta jsou opravdu unikátní.

Jak už to bývá, k sériové výrobě urazí koncept Lada 4×4 Vision ještě dlouho cestu. Jeho tvůrcům se ale sluší zatleskat. Odvedli totiž náramně dobrou práci, za kterou by se nemuseli stydět ani designéři daleko věhlasnějších značek. Tak snad si budoucí nástupce offroadu Lada Niva odnese z nového konceptu co nejvíc! Přijít by měl už příští rok.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/