Saab 9-5 SportCombi se představí v Ženevě

20. 1. 2011 • Novinky

Sedan Saab 9-5 už nějaký ten pátek brázdí naše silnice a automobilka se nyní rozhodla představit druhou karosářskou variantu na jarním autosalonu v Ženevě. Novinka se bude líbit především lidem, kteří potřebují od auta i určitou praktičnost, neboť půjde o verzi kombi.

SportCombi, jak můžeme vidět na prvních fotografiích, se může pochlubit atraktivním designem, který zepředu vychází z verze sedan a  kterému dominuje na zadní části vozu především až k C sloupkům protažené zadní sklo a koncová světla připomínající svým zabarvením led. Takto netradičně řešené světla jsme mohli vidět například u modelu 9-4X. Užitné vlastnosti podtrhují decentní lyžiny na střeše a sportovní charakter zase duální výfukový systém.

Uvnitř kabiny inženýři věnovali zvláštní pozornost především praktičnosti a snadnému přístupu do zavazadlového prostoru. Ten má objem 527litrů a po složení zadních sedadel dokonce 1586l. uvnitř zavazadelníku najdeme například 12V zásuvky, přihrádky na drobnosti a také 65mm hluboké dvojité dno.

Výrobce se ještě nezmínil o tom, jaké motory ve voze nalezneme, ale můžeme očekávat, že jejich nabídka bude kopírovat tu ve verzi sedan. To znamená, že základem bude 2.0 litrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu 162kW (220 koní), nad kterým bude přeplňovaný šestiválec o objemu 2.8l a výkonu 221kW (300 koní). Na výběr by měl být také vznětový čtyřválec 2.0l s výkonem 118kW (160 koní).

Na seznamu výbavy nalezneme téměř totožné položky jako u sourozence. Tedy XWD pohon všech kol, adaptivní podvozek DriveSense, Bi-xenonové adaptivní světlomety, adaptivní tempomat, dálkově ovládané centrální zamykání, čtyř-zónovou klimatizaci a head-up displej.

O cenách ještě nejsou žádné informace. SportCombi by se mělo na trhu objevit ve 3. čtvrtletí tohoto roku

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz