elroq

Škoda Elroq: Elektrický Karoq je už na linkách

22. 1. 2024 • Novinky, Zajímavosti

Škoda zaměřuje své úsilí na dosažení alespoň 70 % podílu elektromobilů na svých celkových prodejích do konce tohoto desetiletí. Do roku 2026 plánuje představit celkem šest nových elektrických modelů, včetně elektrické varianty vozu „Fabia“, luxusního 7místného SUV odvozeného od studie Vision 7S, elektrického kombi jako nástupce modelu Octavia, malého cenově dostupného elektromobilu s cenou pod 25 000 eur a kompaktního SUV, které nahradí stávající model Karoq.

Novinky se týkají především modelu Elroq. I když tento model ještě neprošel oficiální premiérou, jeho výroba již běží v mateřském závodě Škoda v Mladé Boleslavi.

Podle firemních novin odborářů Škody poprvé opustil výrobní linku už 22. prosince. „Samozřejmě, novinka vzbudila zájem mnoha lidí, protože jde o velmi povedený automobil a je třeba pochválit montážníky za to, jak se s tím popasovali, protože automobil vyšel z linky ‚na první dobrou‘ a úspěšně absolvoval všechny funkční testy,“ informují noviny určené pro zaměstnance společnosti. Spuštění výroby, i když pouze ve fázi testování, není překvapením, neboť světová premiéra modelu Elroq je naplánována na druhou polovinu roku.

Tento nový model, který je zatím znám pouze ve formě sochy, přinese nové designové prvky ve stylu Modern Solid, představeného na větším konceptu Vision 7S.

Elroq bude zařazen do nabídky pod modely Kodiaq a Enyaq. Jeho základem bude nová platforma MEB s primárně předním pohonem, což je velký rozdíl oproti modelu Enyaq, který disponuje pohonem zadních kol. Díky tomu by měl být Elroq cenově dostupnější. Škoda zatím nesdělila technické údaje, kapacitu baterie ani údaje o dojezdu. Nicméně není tajemstvím, že z Elroqu vznikne také výkonná verze RS.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz