02_skoda_enyaq_lk_c44f3c57-2048x1365

Škoda Enyaq v Německu opět drtí Teslu a prodeje mu stále stoupají

20. 2. 2024 • Novinky, Zajímavosti

Na německém žebříčku nejžádanějších nových vozů v lednu se hned za nejprodávanějším vozem světa, což je aktuálně Tesla Model Y, umístila Škoda Enyaq. Tuto informaci přináší čerstvá statistika německého úřadu KBA.

V lednu se prodeje elektrických vozidel vrátily k růstu po čtyřech předcházejících měsících poklesu. Přesto však nedosáhly takových úrovní jako v roce 2022, kdy mohli zájemci o plně elektrická nebo plug-in hybridní vozidla získat masivní dotaci.

V Německu bylo během ledna registrováno do provozu téměř 37 tisíc elektrických vozů, což je o 37 procent více než v loňském lednu. Tržní podíl vozidel, která dokážou ujet čistě na elektřinu alespoň desítky kilometrů, dosáhl 17,3 procenta (oproti 15,1 procentům vloni).

Bateriové elektromobily samy o sobě získaly podíl přes deset procent a jejich prodej meziročně vzrostl o čtvrtinu. Nicméně výraznější nárůst zájmu byl zaznamenán u plug-in hybridů, které dlouhodobě klesaly. V prvním letošním měsíci se jich prodalo přes 14 tisíc kusů, což je o 63 procent více než ve stejném období roku 2023 a jejich tržní podíl dosáhl 6,3 procenta.

V lednu dominovaly na německém trhu s elektrickými vozidly zdejší prémiové značky. Nejvyšší podíl si připsal Mercedes-Benz, následovaly BMW a Audi. Tesla skončila až čtvrtá a Škoda sedmá, přičemž ji předstihly ještě Volkswagen a Volvo.

Škoda Enyaq se však stala v lednu v Německu tzv. “skokanem roku”, když její prodeje meziročně vzrostly o sto procent. Stejně úspěšně (+93 procent) se vedl i vůz Audi Q4 e-tron, který se umístil na třetím místě v žebříčku. Přestože Tesla Y nadále vévodí, její prodeje meziročně klesly o 36 procent.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz