fea

Škoda už pilně testuje novou Octavii

2. 9. 2019 • Novinky

Letošek se nese ve znamení velké modelové ofenzívy domácí automobilky. Již dnes by měl být odhalen modernizovaný Superb a první elektromobil značky, ale vrcholem bude zcela nová generace modelu Octavia. Čtvrtá generace bude představena ještě letos (pravděpodobně kolem autosalónu ve Frankfurtu).

Octavia už delší dobu podstupuje náročné jízdní testy a maskované prototypy se prohání i na našich dálnicích, zejména na D10. Tam so podařilo vůz odchytit čtenáři Markovi, který nám fotografie poskytl.

Na nich můžeme vidět prototyp verze kombi v maskování. Fotografie sice zachycují pouze zadní část vozidla plnou ostrých hran a se širokými světly vybavenými dynamickými blikači. Marek však popisuje i předek, který mu prý připomínal model Scala. To je samozřejmě logické, protože právě Scala formuje nový designový jazyk značky, ze kterého bude vycházet většina budoucích modelů. Pryč je tak experiment se zdvojenými světlomety faceliftové verze třetí generace.

Podobně řešený bude i interiér s obrazovkou multimediálního systému na vrcholu palubní desky. Nová generace bude využívat nejnovější modulární platformu MQB a nabídne také mildhybridní motorizace s elektroinstalací o 48V.

.

« »