Sportovní DC Design Avanti z Indie

6. 1. 2012 • Novinky

Indie není jen zemí ostrého koření a levného vozítka Tata Nano. V brzké době bude totiž rovněž zemí silných supersportů, které začne stavět a prodávat automobilka DC Design. A o jakém voze je vlastně řeč?

O modelu Avanti, který v sobě ukrývá supersportům na hony vzdálený přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec EcoBoost s výkonem 268 koní, jež je dodáván automobilkou Ford. Z říše supesportů ostatně není ani zrychlení z nuly na 100 km/h za 7 vteřin a vlastně ani cena, která by se v přepočtu měla pohybovat lehce nad jedním milionem korun. Rozhodně nevěšte hlavu, automobilka plánuje v dalším období nasazení silnějšího šestiválce původem od Hondy s výkonem přes 400 koní, takže rozhodně dojde ke zlepšení dynamiky 1560 kilogramů vážícího vozu, jehož šasi je vyrobeno z hliníku, zatímco karoserii tvoří sklolaminát.

Celý design karoserie však na mně působí spíše rozporuplným dojmem. Přední světlomety v člověku evokují Ferrari 458, maska chladiče si zase bere za vzor stylistické ztvárnění nových Lotusů.

DC Desing má v planu v prvním roce výroby vyprodukovat 200 kusů modelu Avanti s tím, že by se toto číslo mohlo rozrůst až na celých 2000.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz