Facelift minivozů z Kolína

7. 1. 2012 • Novinky, Videa

Přesto, že je sourozenecké trio minivozů z Kolína v prodeji již celých šest let, na svou generační obměnu si bude muset ještě nějaký ten pátek počkat. Místo toho se světu tento týden představil v pořadí již druhý decentní facelift, který vozům propůjčuje stále mladistvý vzhled. Veřejnost pak poprvé omlazené modely spatří již příští týden na autosalonu v Bruselu.

Základem faceliftu pro modely Peugeot 107, Citröen C1 a Toyotu Aygo jsou především nové přední nárazníky, které v sobě poprvé ukrývají také LED diodové světlomety pro denní svícení. Nová je také maska chladiče a v případě Toyoty Aygo rovněž design zadních svítilen. Neopomnělo se taktéž na vzorník barev, disků kol a kol z lehkých slitin.

Zákazníci se rovněž mohou těšit na upravený interiér, kde nalezneme nový volant, hlavici řadící páky a audio systém s bluetooth a MP3 připojením. Nový tlumící materiál pak zaručí lepší odhlučněnost interiéru a tím vyšší komfort posádky.

O pohon tria se i nadále bude starat litrový tříválec o výkonu 50 kW (67 koní) a 93 Nm točivého momentu, který však prošel určitým stupněm modernizace a měl by tak zaručovat větší spolehlivost a úsporu paliva, která se v kombinovaném cyklu pohybuje okolo hodnoty 4,4 litrů na každých 100 kilometrů při 102 g/km vypouštěných emisí.

 

YouTube Preview Image

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz