Dodge Dart oficiálně [video]

8. 1. 2012 • Novinky, Videa

V předvečer North American International Auto Show v Detroitu se světu poprvé představil zbrusu nový sedan Dodge Dart vzniklý ve spolupráci s italskou Alfou Romeo.

Čtyřdveřový sedan Dart je vlastně koncernovým sourozencem Alfy Romeo Giulietty, se kterou sdílí techniku a pohonné jednotky. Základem vozu je především agresivní design, kterému vévodí přední část vozu v čele s masivní maskou chladiče. Dále na voze nalezneme 18-ti palcová kola z lehkých slitin a originální záď s duálním výfukovým systémem a spoilerem integrovaným do víka zavazadlového prostoru.

Pro automobilku Dodge je však především interiér obrovským skokem kupředu. Pryč jsou tvrdé a nevzhledné plasty. Zde má místo plast pouze měkčený a to v kombinaci s koženým čalouněním. Mezi největší vychytávky patří vyhřívaný volant a palubní deska natočená k řidiči ukrývající v sobě 8,4 palcový dotykový displej informačního systému.

Pod kapotou budoucí zákazníci naleznou trojici pohonných jednotek. 1,4 l MultiAir, 2,0 Tigershark a také 2,4 litrový MultiAir Tigershark, které bude možno nakombinovat se třemi různými převodovkami. Komu nestačí manuál, může si vybrat mezi šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou nebo devítistupňovým (!) automatem.

YouTube Preview Image

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz