Superb Laurin a Klement – Dostupný luxus?

3. 6. 2011 • Novinky

V sobotu 4.6., tedy zítra, začíná na brněnském výstavišti již tradiční Autosalon. Představí se zde mimo jiné i nejluxusnější současná Škodovka – Superb s již klasickým pojmenováním Laurin a Klement po zakladatelích firmy, ze které novodobá Škoda vychází. A jak jej poznáte od obyčejného Superbu? Nápovědou budou plaketky na bocích a zádi, nová osmnáctipalcová kola Sirius či také speciálně namíchaný odstín hnědé metalízy Magnetic. Uvnitř se můžete těšit na velmi bohatou výbavu, luxusní prvky jako nápis Laurin a Klemen vyražený do kožených opěradel a samozřejmě obrovský prostor na zadních sedačkách typický pro Superb, čímž může směle konkurovat i limuzínám o třídu výše. Pánové Laurin s Klementem se takto vyřádili na obou karosářských verzích.

Pod kapotou však žádné velké změny nečekejte. Paket Laurin a Klement lze objednat ke třem nejsilnějším motorizacím Superbu, tedy k šestiválci 3.6 (260 koní), přeplňovanému čtyřválci 2.0 TSI (200 koní) či dvoulitrovému turbodieselu (170 koní). U benzínových verzí je jedinou možností mezi převodovkami šestistupňové DSG, jen u dieselu máte na výběr mezi ním a manuálem se stejným počtem stupňů. Pohon všech kol je standartem pro šestiválec, za příplatek vám jej však dodají i do dieselu s manuálem.

O ceně můžeme zatím jen spekulovat. Náš odhad je 1,2 milionu pro model s benzínovým šestiválcem. Dostane jej i pan prezident? A přesvědčil by ho Superb, aby v něm jezdil radši než v Audi A8? To nejspíše ne, ale ředitelé malých bank budou z nového paketu nadšeni.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz