Světová premiéra pětidveřové verze modelu Citigo bude v Ženevě

30. 1. 2012 • Novinky

ŠKODA na letošním ženevském autosalonu představí veřejnosti model Citigo v pětidveřové verzi. Novináři získají první praktické zkušenosti s vozem již v únoru.

Ještě před ženevskou premiérou proběhne exkluzivní prezentace nového modelu značky ŠKODA zástupcům médií, spojená s testovacími jízdami. Spolu s třídveřovou verzí bude pětidveřová novinka postupně od poloviny května 2012 uváděna na evropské trhy.

S modelem Citigo vstoupila česká automobilka do atraktivního segmentu minivozů. Koncem roku 2011 byla novinka značky ŠKODA úspěšně uvedena na domácí český trh v třídveřové verzi.

Malý vůz má pro značku ŠKODA získat zcela nové skupiny zákazníků a přispět tak k plnění cílů Růstové strategie automobilky. V jejím rámci chce ŠKODA do roku 2018 zvýšit své celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně. S 879 200 prodanými vozy v roce 2011 přitom česká značka vytvořila další prodejní rekord své 117leté historie.

Pohonnou jednotkou modelu Citigo je tříválcový benzinový motor o objemu jednoho litru ve dvou výkonových variantách – 44 kW/60 k a 55 kW/75 k. V úsporném provedení Green tec je průměrná kombinovaná spotřeba modelu Citigo s motorem 1,0 MPI/44 kW pouze 4,1 l/100 km s emisemi CO2 na úrovni jen 96 g/km.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz