bez-nazvu

Tato žena projela celou Austrálii… TESLOU

15. 9. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Myslíte si, že je tesla jen auto pro majetné podnikatele, kteří potřebují zapůsobit na svou milenku? Tak to se velmi pletete. Dnes bude řeč o odvážné ženě. Ženě, v důchodovém věku, a jejím modrém šípu, přesněji Tesle modelu S. Sylvia Wilson se toho prostě nebála! Objela celou Austrálii, přesněji její hranice podél pobřeží a to právě v tomto voze, sami si jistě dokážete představit, že v poušti si asi jen tak svoje auto nabít nemůžete. Byla to tedy výzva jako hrom. Naštěstí Austrálii protíná dálnice a na ní sít EV nabíjecích stanicí, které se nachází každých 200 km.

Tento elektrický sedan ujel bezmála dvacet jedna tisíc kilometrů za neuvěřitelných 110 dní.  Za palivo zaplatila něco okolo 158 australských dolarů.  Náklady na cestu byli tedy více než směšné. To by se vám s benzínem či naftou stát nemohlo.

Na své cestě Sylvie našla spoustu rozbitých nabíjecích stanic, měla štěstí, že ve městech žijí elektrikáři, kteří si s tímto problémem dokáží poradit. Jednalo se o teritoriu Kimberley. Sama říká že: „Prostě přišel nějaký elektrikář, něco s tím udělal a pak to šlo.“ Co se týče samotného vozu, Sylvia uvádí, že auta od Tesly jsou zatraceně drahá, ale vrátí se vám to v nízkých nákladech na provoz automobilu. A k tomu ještě ušetříte životní prostředí od fosilních paliv, neboť elektřina vyjde mnohem levněji a dá se získat již z obnovitelných zdrojů.

Ptáte se, proč Sylvia šla do tohoto netradičního výletu? Bylo to kvůli jejímu zesnulému manželovi, který o tom jednou vtipkoval a přál si, aby tuto cestu spolu podnikli.

.

« »

MENU