nuova-tesla-model-3-2023-1

Tesla byla v červnu v Česku šestou nejúspěšnější značkou, boom elektromobility nastupuje

5. 7. 2024 • Novinky, Zajímavosti

Celkem 953 kusů svých elektromobilů zaregistrovala během šestého letošního měsíce do provozu v České republice americká značka Tesla.

To znamená, že přibližně dva ze tří prodaných osobních elektrických modelů mají na své karosérii její logo. Celkem totiž bilance prodaných elektromobilů v červnu podle čerstvé statistiky Svazu dovozců automobilů dosáhla na číslo 1524 kusů. V pořadí všech značek prodávající na našem území oficiálně nové osobní vozy jí proto patřila skvělá šestá pozice. Předstihla třeba i Dacii, BMW nebo Renault.

Ostatní výrobci nabízející také elektromobily tedy skončili logicky daleko za ní. Druhé nejúspěšnější Volvo docílilo 126 prodaných elektrických exemplářů, třetí Hyundai 74 a čtvrtá Škoda 72.

Díky počinu Tesly vystoupal podíl elektromobilů na celkovém trhu s novými osobními auty v republice na 6,82 procenta.

Během právě skončené poloviny roku se v Česku registrace osobních elektromobilů navýšily o bezmála dvě pětiny (celkem jde o 4 167 kusů) a jejich podíl na celkových registracích vystoupal na 3,5 procenta. Přitom vloni byl tento podíl o necelý procentní bod nižší.

Letos stále rostou také prodeje automobilů s pohonem plug-in hybrid. Letos si jich zatím zákazníci u dealerů jednotlivých značek převzali 2 941 kusů, což je meziroční navýšení o 12 procent.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz