toyota-gr-sportovni-modely-1

Toyota představila novou sportovní divizi GR. Můžete mít třeba továrně vytuněný Prius!

25. 9. 2017 • Novinky, Tuning

Toyota oznámila uvedení nové řady sportovních vozů „GR“. Modelová řada „G Sports (G’s)“ označuje vozy vzniklé konverzí sportovních variant. Nyní se Toyota rozhodla revolučním způsobem přetvořit řadu G’s do modelové řady GR. V plánu je také rozšířit modelovou řadu vozidel a nabídnout nejrůznější automobilové komponenty.

Prvním krokem bylo evropské odhalení modelu Yaris GRMN v březnu 2017. Toyota ale plánuje postupně uvádět mimo Japonsko i další vozy řady GR. Společnost GAZOO Racing založená pod křídly TMC s cílem přispět k „výrobě stále lepších automobilů“ postupně zdokonaluje své vozy a školí zaměstnance prostřednictvím účasti v motoristických soutěžích, jako je například vytrvalostní závod 24 hodin Nürburgringu v Německu nebo Národní japonský ralleyový šampionát.

Při vývoji vozů nové řady GR se uplatnily znalosti a know-how ze světa motorsportu. Na japonském trhu tuto modelovou řadu reprezentuje nejvyšší varianta „GRMN“, střední „GR“ a základní „GR SPORT“. Vozy s označením GRMN, vyráběné v limitované edici, používají speciálně odladěný motor. Ty nejpodstatnější vlastnosti GRMN pak přinášejí sériově vyráběné vozy s označením GR. Vozy nabízené pod označením GR SPORT, zahrnující i kategorii MPV, umožňují řidičům vychutnat si alespoň příležitostně požitek z jízdy se sportovním vozem. Na trhu s autopříslušenstvím se kromě toho nabízejí komponenty „GR PARTS“, aby si kterýkoli zájemce mohl svůj vůz upravit dle vlastního vkusu.

Při představení úvodní řady GR se na trhu objeví varianty GR a GR SPORT pro model Vitz, resp. varianta GR SPORT pro modely Prius PHV, Harrier, Mark X, Voxy a Noah. Tato úvodní řada má právě teď premiéru u prodejců Toyota po celém Japonsku. O něco později se uvedená modelová řada rozšíří o vozy Vitz GRMN, 86 GR, Aqua GR Sport a Prius α GR SPORT. Na jaře 2018 je naplánována premiéra modelu Vitz GRMN, zatímco ještě tuto zimu je v plánu uvedení vozů 86 GR, Aqua GR Sport a Prius α GR SPORT.

Ve shodě s uvedením řady GR se TMC dále chystá otevřít řetězec poboček „GR Garage“, sloužících jako regionální základny pro TOYOTA GAZOO Racing, s cílem zprostředkovat radost z automobilů širšímu počtu zákazníků se zájmem o sportovní vozy a motoristický sport. Dnešní pobočky „AREA 86“ po celém Japonsku se přejmenují na GR Garage a po splnění všech kritérií u jednotlivých poboček zde budou pracovat speciálně určení zaměstnanci, označovaní jako „poradci GR“. V březnu 2018 se uzavřou všechny pobočky AREA 86, v průběhu fiskálního roku 2017 je pak v plánu otevřít 39 poboček GR Garage.

Pobočky GR Garage, postavené na koncepci „nejatraktivnější automobilové dílny ve městě“, pomohou pěstovat nadšení pro automobilovou kulturu svým zasazením o tři klíčové cíle: vytvořit takovou pobočku, do které se automobiloví nadšenci budou chtít opakovaně vracet; rozvíjet takové pracovníky (lidské zdroje), které si automobiloví nadšenci oblíbí; a zpřístupnit takový požitek z jízdy, který bude ve fanoušcích motorismu vyvolávat touhu po dalším.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz