544511

Toyota Supra Performance Line Concept TRD

13. 7. 2019 • Novinky, Zajímavosti

Když Toyota představila novou Supra, nešlo všechno tak hladce, jak by si přáli. S novinku přišla i vlna nevole, kdy komunita poukazovala, že japonská je na autě jen karoserie, ale možná ani ta ne, protože Supra se vyrábí v Rakousku. Motor, podvozek a interiér má kořeny v BMW, což fanoušky starších generací rozzlobilo. Nyní však přichází Supra Performance Line Concept od TRD.

Zdá se, že Toyota se od německého partnera naučila i něco jiného. Znáte BMW M Paket, tedy vypadám jako M-ko, ale většinou jsem nejlevnější diesel. Podobným směrem se vydali i Japonci. Pro Supru vytvořili TRD (Toyota Racing Development) Performance Line Concept – balík úprav zahrnující kopec karbonových dílů.

Má to ale chybičku krásy, Performance Line Concept je čistě kosmetická záležitost. Nečekejte úpravu výkonu, ten zůstal sériový. Nepustili se ani do podvozku, i zde zůstalo vše v sérii. Paket obsahuje nový přední spoiler, prahy, nástavce dveří, difuzor a zadní spoiler. Japonci říkají, že balíkem optimalizovali proudění vzduchu, jejich cílem bylo snížit vztlak při vysokých rychlostech a zároveň zvýšit stabilitu.

S Performance Line Concept přicházejí i 19″ lehké kované disky. TRD chystá pokračování. Zda to budou jen další kosmetické úpravy, nebo se pustí i do motoru a podvozku, ukáže až čas.

.

« »