1582181650_p202002200261401

Už nejsme konkurenceschopní, řekl šéf Volkswagenu: Automobilka bude snižovat počet zaměstnanců

28. 11. 2023 • Novinky, Zajímavosti

Německý výrobce automobilů Volkswagen (VW) se musí zbavit části svých zaměstnanců s cílem udržet náklady pod kontrolou a obnovit konkurenceschopnost. Redukce nákladů, jak informuje agentura Reuters, představuje první krok směrem k posílení efektivity celého koncernu v souvislosti s přechodem od vozidel se spalovacím motorem k elektromobilům.

Během setkání se zástupci zaměstnanců v centrále ve Wolfsburgu, manažeři automobilky oznámili, že při snižování nákladů nepočítají s uzavíráním továren ani s nucenými odchody zaměstnanců. Redukce nákladů německé značky VW, podle Reuters, představuje první krok k posílení efektivity celého koncernu Volkswagen v rámci přechodu od vozidel s spalovacím motorem k elektromobilům.

“Jako značka Volkswagen už nejsme konkurenceschopní,” prohlásil šéf značky VW Thomas Schäfer podle příspěvku na interní síti společnosti, který popisuje dnešní setkání a k němuž měla agentura Reuters přístup.

Člen představenstva koncernu Volkswagen odpovědný za lidské zdroje, Gunnar Kilian, na schůzce uvedl, že snížení počtu zaměstnanců se uskuteční prostřednictvím dohod o dobrovolných odchodech zaměstnanců do důchodu.

Většinu plánovaných úspor, podle manažerů, zajistí jiná opatření než snižování pracovní síly. Automobilka již dříve oznámila, že plánuje využít demografický vývoj k redukci počtu zaměstnanců. Společnost se dříve zavázala, že v německých závodech nebude provádět propouštění až do roku 2029.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz