1-fiat-126p-zx-9r-ninja

V Česku je na prodej bestiální maluch. Umí zrychlit na stovku za 3,5 sekundy

4. 12. 2018 • Novinky, Tuning, Zajímavosti

Automobily podobného typu jsou označovány termínem „pocket rocket“. Tento Maluch však hranice takzvaných kapesních raket posouvá o několik galaxií dál. Ve svých útrobách totiž ukrývá motor z Kawasaki Ninja ZX-9r!

Představte si krabičku od sirek, která právě vylétla z horoucího pekla. Tak nějak se chovají polské Fiaty, které se dočkaly silnějšího motoru. Jenže v tomto případě je realita ještě výrazně posunutá. Motor z Ninjy nabízí 160 koní a to navíc ve 13 500 otáčkách za minutu, což z tohoto miniaturního vozu dělá šílenou pilu.

Muší váha, brutální zrychlení
Ke zmiňovanému výkonu si navíc přičtěte hmotnost pouhých 490 kilogramů a na zakázku stavěnou sekvenční převodovku. Není divu, že majitel této bláznivé věci udává zrychlení z 0-100 km/h za 3,5 sekundy. Maximálně se pak Maluch rozjede prý i na 200 km/h, vzhledem k jeho pidi rozměrům však musí podobné tempo člověku připadat jako druhá světelná a upřímně, opravdu bychom se v něm báli o život.

Auto dále dostalo také čtveřici kotoučových brzd, rám s homologací FIA, skořepinová sedadla, závodní volant, tříbodové pásy a spoustu dalších, ryze funkčních úprav. Zda se s podobnými úpravami člověk smí rovněž vydat na silnice, majitel nepíše. Vzhledem k ceně vozu, 110 000 Kč, to není pravděpodobné.

Pokud by se však komukoliv podařilo terno v podobě zapsaných úprav do technického průkazu a tento splašený Maluch by navíc potenciál brutálně silného vysokootáčkového motoru dokázal využít, jeho hodnota by byla jistě neklesala.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz