904029200271906762

Volkswagen Design Vision GTI Concept – Živé fotky z Wörthersee!

13. 5. 2013 • Design, Novinky

Volkswagen představil oficiálně před zraky veřejnosti ve Wörthersee koncept Design Vision GTI a dokonce slibuje, že se přemýšlí o jeho výrobě…

S tímto konceptem jsme vás už seznamovali a slíbil jsem vám, že jeho představení určitě nepropásneme. A protože se sliby mají plnit, můžete si jej prohlédnout konečne ”živě”. Jak je již na pohled patrné, tento koncept vychází z Golfu GTI sedmé generace, jenže jeho vzhled prošel razantní překopávkou a soustředilo se také především na vnitřnosti. Karoserie se rozšířila, dostala spoustu náfuků, novou přední část s agresivním lookem, spojlery, nový zadní nárazník, 20″ kola a v neposlední řadě C-sloupek, který navazuje dokonce až na boční aerodynamické prahy.

Dovnitř se nastěhoval pořádný sportovní interiér s karbonovou palubní deskou, která čítá např. digitální přístrojovku, spoustu alcantary, sportovní volant, ”kliky” dveří ve stylu Cupového Porsche, hasící přístroj a místo zadních sedadel je ochranná klec.

Síla je čerpána z třílitrového, dvojitě přeplňovaného, vidlicového šestiválce o objemu 3,0 litrů, který poskytuje výkon 503 koní (370 kW) a točivý moment 560 Nm. Skrze převodovku DSG je tato síla posílána na všechna čtyři kola, díky čemuž zrychlí toto ”GTI” na 100 km/h už za 3,9 sekundy a je schopno dosáhnout rychlosti rovných 300 km/h.

Teda řeknu vám, fauvéčka mi zrovna mé benzínové srdce nezaplňují, ale tenhle ”Golf” by jistě stál za to… sem s ním!

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz